Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Jak je situace kolem linuxu a zvuku hrozivá, tak potěší klenoty ... Pohrát (a dokonce i tvořit) v přijemném prostředí totiž Jost jde!
Jost podporuje řetězení ladspa, dssi a nativních pluginů. Mezi nativními pluginy je například i emulátor TB-303 (v sekci Ports). Jost má hezké a jednoduše použitelné, přehledné GUI a ... prostě funguje. Bohužel ještě není v repozitářích distribucí, ale binárka (statická) z jejich webu mi šla out of the box. Samozřejmě jsou k dispozici i zdrojáky.
Ohromně potěší, že tenhle programék funguje i bez jackd, takže není potřeba pro jeho použití zastavit všechny ostatní programy co by rádi vydaváli zvuk , upravovat ručně konfiguráky, resetovat a pak se modlit že to snad pude
. V Ubuntu běží hezky přes "emulace alsi-pulseaudio-alsa".
Rozhodně doporučuji vyzkoušet pokud rádi děláte se zvukem a nemáte zbytečný stovky eur na opravdový mašinky. Na druhou stranu situace s audio softem je na macu a dokonce i na windows mnohem lepší. Jost je ale vlaštovka, která ukazuje, že jsou mezi námi stále mistři, kteří umí ukazát (nejen o tom kecat ) ostatním vývojářům jak má software vypadat a to i v takovém segmentu jako je linux audio
. Díky!
acieed ....
Tiskni
Sdílej:
No vlastovka to sice je, ale uz se tam taky dost sdlouho nic nedeje (dela to tusim jen jeden clovek) a hlavne nektere veci nejsou stale dodelany. Napr. port Highlife od DiscoDSP je rozvrtany tak, ze pri importu sf2 totalne zatuhl cely system. Tech nativnich vst pluginu je zatim jako safranu. Tady bych snad jen zminil nedavno vyslou novou verzi Pianoteq 3, ktera je nativni pro linux (32 i 64bit). Ale celkove linux v teto oblasti stale pokulhava.