Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nejak mi uniklo nejnovejsi deni kolem ultra-hot-nejvic-uber-cool-topicu-EVER socialnich siti - prej facebook meni "privacy settings" a jejich transitional tool otevira profily celymu svetu a to snad i anonymne co se tyka postu na zed, SEZNAMU PRATEL, fotky v profilu, osobnich informaci, etc...??!?
to uz z toho bude jen dalsi seznamka ne
Co si o tom myslite? Uz se tesim na ty anonymni roboty, ktery budou sbirat kdo-s-kym :-)
PS: kdyz mate ucet na facebook pro celebrity, je mozny tam pridat pratele ci se divat na profily vasich fans?
Poměr 1 ku 272? :-) Není se co divit, že má většina chlapů problém se sexem a pak jsou k holkám submisivni a holky i všichni okolo trpí :-)
Po čase jsem se rozhodl dokázat si, že se nestávám zavislej na akcích a že dokážu strávit víkend i doma. A dopadlo to zajímavě. Jako metadon jsem si naordinoval 20 hodin vláčků. Když už jsem napsal o openttd zprávičku, tak to byla jasná volba. A byla to taková pecka do hlavy, že mi jí to kompletně vymazalo a v pondělí jsem si připadal jak na piracetamu. A když už se mi připoměl ten stav soustředěnosti a touhy, spíše až potřeby, pořád dělat něco užitečného, tak jsem hned běžel do lekárny koupit piráče, protože jsem správně tušil, že takový stav bez toho spravného placeba moc dlouho nevydrží .
David Nutt to schytal za to, že si dovolil publikovat výsledky svého výzkumu, jako poradce britské vlády, v oblasti klasifikace drog. Samozřejmě se výsledky jeho výzkumu nehodily vládě do krámu. I ve zkrácené verzi guardianu se jedná o celkem zajímavý rozbor (na konci článku je odkaz na kompletní dokument), ale i tak to novináři zkrátili na "extáze a ganja jsou míň škodlivé než alkohol". Jeho výzkum byl ale nejspíš pro vládu nepochopitelně racionální, a tak ho raději vyhodili. Naštěstí se toho chytly významné britské listy. Podpora pro Davida Nutta je značná, naprostá.
Zachvácen severským počasím jsem musel zalézt do hnízdečka a čekat až chemky začnou působit. Čekáni mi ukrátilo update-manager -d. A rozhodně spokojenost!
Jak je situace kolem linuxu a zvuku hrozivá, tak potěší klenoty ... Pohrát (a dokonce i tvořit) v přijemném prostředí totiž Jost jde!
Občas se tu na ábíčku ptáte kam zmizet z Evropy. Je fakt, že v Evropě a USA nejsou občanské svobody ctěny tak jak by být mohly. Navíc jsou tu rizika využívání a zneužívání možností dnešní techniky a státy EU místo aby braly tato rizika vážně, ještě posilují CCTV, sběr informací v digitalní podobě, prostor pro automatické sledovaní je větší a větší. Z britského National Identity Scheme až mrazí. Dobrá zpráva - je kam utéct .
Jestli volby vyhraje "nemám rád oranžovou" nebo "nemám rád modrou" je celkem nezajimavé. Mnohem zajimavější by bylo, kdyby hoi polloi vybíral opravdu z 33 kandidujících a po spočtení hlasů by nikdo nezískal přes 5%