SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Nejak mi uniklo nejnovejsi deni kolem ultra-hot-nejvic-uber-cool-topicu-EVER socialnich siti - prej facebook meni "privacy settings" a jejich transitional tool otevira profily celymu svetu a to snad i anonymne co se tyka postu na zed, SEZNAMU PRATEL, fotky v profilu, osobnich informaci, etc...??!?
to uz z toho bude jen dalsi seznamka ne
Co si o tom myslite? Uz se tesim na ty anonymni roboty, ktery budou sbirat kdo-s-kym :-)
PS: kdyz mate ucet na facebook pro celebrity, je mozny tam pridat pratele ci se divat na profily vasich fans?
Poměr 1 ku 272? :-) Není se co divit, že má většina chlapů problém se sexem a pak jsou k holkám submisivni a holky i všichni okolo trpí :-)
Po čase jsem se rozhodl dokázat si, že se nestávám zavislej na akcích a že dokážu strávit víkend i doma. A dopadlo to zajímavě. Jako metadon jsem si naordinoval 20 hodin vláčků. Když už jsem napsal o openttd zprávičku, tak to byla jasná volba. A byla to taková pecka do hlavy, že mi jí to kompletně vymazalo a v pondělí jsem si připadal jak na piracetamu. A když už se mi připoměl ten stav soustředěnosti a touhy, spíše až potřeby, pořád dělat něco užitečného, tak jsem hned běžel do lekárny koupit piráče, protože jsem správně tušil, že takový stav bez toho spravného placeba moc dlouho nevydrží .
David Nutt to schytal za to, že si dovolil publikovat výsledky svého výzkumu, jako poradce britské vlády, v oblasti klasifikace drog. Samozřejmě se výsledky jeho výzkumu nehodily vládě do krámu. I ve zkrácené verzi guardianu se jedná o celkem zajímavý rozbor (na konci článku je odkaz na kompletní dokument), ale i tak to novináři zkrátili na "extáze a ganja jsou míň škodlivé než alkohol". Jeho výzkum byl ale nejspíš pro vládu nepochopitelně racionální, a tak ho raději vyhodili. Naštěstí se toho chytly významné britské listy. Podpora pro Davida Nutta je značná, naprostá.
Zachvácen severským počasím jsem musel zalézt do hnízdečka a čekat až chemky začnou působit. Čekáni mi ukrátilo update-manager -d. A rozhodně spokojenost!
Jak je situace kolem linuxu a zvuku hrozivá, tak potěší klenoty ... Pohrát (a dokonce i tvořit) v přijemném prostředí totiž Jost jde!
Občas se tu na ábíčku ptáte kam zmizet z Evropy. Je fakt, že v Evropě a USA nejsou občanské svobody ctěny tak jak by být mohly. Navíc jsou tu rizika využívání a zneužívání možností dnešní techniky a státy EU místo aby braly tato rizika vážně, ještě posilují CCTV, sběr informací v digitalní podobě, prostor pro automatické sledovaní je větší a větší. Z britského National Identity Scheme až mrazí. Dobrá zpráva - je kam utéct .
Jestli volby vyhraje "nemám rád oranžovou" nebo "nemám rád modrou" je celkem nezajimavé. Mnohem zajimavější by bylo, kdyby hoi polloi vybíral opravdu z 33 kandidujících a po spočtení hlasů by nikdo nezískal přes 5%