Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »ale zda je nekde cesky...?dobrá poznámka
co ja bych dal za to mit v notebooku 256MB RAM
když to připojíš k desktopu (athlon+radeon) a nainstaluješ tam System, Tak když ten disk pak vrátíš do notebooka, tak linux ten intel+intel955 zkousne a (nějak) naběhne (naběhne=xwindow).Je tady někdo z těch věrohodnejch, kterej si je jistej to prohlásit?
Uz jak vidim ten displej vod prasete hohmatany.
Drahe notebooky vydrzi dyl zpravidla skrze slusne zachazeni tlustych kravataku v kanclu. Navic maji jeden v praci na stole a druhy doma tez na stole. Co by se taky tahal kazdej den s tezkym kramem do prace a zpet. Bezne notebooky jsou tak levne, ze si kazdy muze dovolit jich mit nekolik - v obyvaku, loznici, kuchyni ... namisto nepohodlneho prenaseni
Prakticky nikdo drahe notebooky nekupuje (maximalne jako bazarovky)
U levnych notebooku na slusne zachazeni clovek s**e a tak je brzo dodelany.
2 roky a je cas na vymenu - IT = nejsuntovejsi vyrobky.
Pokud potrebujete notebook prenaset treba po zakaznicich - tudiz jej mate pro vydelecne cinnosti tak nechapu nad cim placete. Pokud za 1,5 roku nevydelate 10 k na spotrebni material (coz notebooky jsou) tak je spatne neco jinde.
Jakykoli notebook takto znicite. To stejne je s autem apod.
Holt kdyz je nekdo hovado.....
cat /proc/acpi/battery/BAT1/state |grep "remaining capacity"
třeba v minutovém intervalu :)
/sys/class/power_supply/BAT0/
. Nechávám si to zobrazovat pomocí pluginu genmon přímo na panelu.
Jediné, co mi vadí, jsou ty plastové panty.Fakt je ten, že snad všechny dnešní notebooky mají kovové panty. To, že ty krytky nejsou z kovu ještě nijak nevypovídá o tom, co vydrží. :)))
Asi jsem divný, ale nemám nějak moc potřebu na něj sedat ani s ním třískat o zem…ani kdyz se, napriklad, snazit najit nejaky stupidni bug a uz si na tom stratil sakra casu?
Analogie na zenskou, auto, fajfku .... by nebyla ?
Kamarád u Asusu také úspěšně urval nějaký plast z displeje... a byl s ním dvakrát na reklamaci s napájením (přismažilo mu to konektor). Takže také sdílím nedůvěru k téhle značce.
Nicméně ty s tím musíš zacházet příšerně. Tohle se samo neudělá.
Já mám Asus M2N, rok výroby 2003. Vzhled je stále prvotřídní, snad až na přední hrany ošoupané léty každodenního nošení v batohu a každodenního používání (leckdy i 12 hodin denně). Funguje stále naprosto bravurně. Jediná součástka, která se měnila, byl disk.
Řekl bych, že házet všechny stroje z dílny Asus do jednoho pytle je nesmysl. V anglicky mluvících zemích by zkrátka řekli „you get what you pay for“.
ale stejne by se zas rozbil protoze to je proste krapA nerozbil by se spíš dřív, protože jeho majitel je prostě …?
Tiskni
Sdílej: