Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zachvácen severským počasím jsem musel zalézt do hnízdečka a čekat až chemky začnou působit. Čekáni mi ukrátilo update-manager -d. A rozhodně spokojenost!
Závěrem, nová verze řeší skoro všechny závažné problémy co mě při práci štvali (už mi chybí snad jen pořádná podpora pythonu v NetBeans a lepší integrace google-docs (zmíněné asociace souboru)). Narazil jsem také na několik drobností - ale nejen že už jsou nahlášeny v launchpadu ale dokonce se i řeší . Celkově spokojenost, ale na ploše furt nechávám obrázek králikotopy, i když zbytek distra prošel upgradem. A hlavně už se začínám cítit líp a můžu pomalu začít něco dělat
.
Tiskni
Sdílej:
Pokud vim, staci je poskytnout na pozadani.Je, ale je to jen formalita – pokud se totiž bavíme o změnách, o které může mít někdo zájem, tak je jasné, že by si požádal. A taky záleží, jestli je to změna typu „nějak to ohackujeme, ať nám to teď funguje a můžeme vydat novou verzi naší distribuce“ a nebo patch, který si zaslouží začlenění do hlavní větve a je to dlouhodobé řešení.
pokud licence pouzivaneho programu nevyzaduje reportovani chyb, proc by to mel uzivatel delat?Uživatel to dělat nemusí, nicméně distributor by měl.
editace xorg/hal konfiguráku či jebání se synclientem není normálníčti: není to normální grafické klikátko á la windows.
prism-google-docs: tak toto mě štve asi nejvíc - stále není možné asociovat office(ať už open nebo ms) soubory na google docsA jak by to mělo fungovat? Vždyť to by se ten soubor musel nejdřív nahrát někam na web a pak by teprve šel otevřít, ne?