Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Zachvácen severským počasím jsem musel zalézt do hnízdečka a čekat až chemky začnou působit. Čekáni mi ukrátilo update-manager -d. A rozhodně spokojenost!
Závěrem, nová verze řeší skoro všechny závažné problémy co mě při práci štvali (už mi chybí snad jen pořádná podpora pythonu v NetBeans a lepší integrace google-docs (zmíněné asociace souboru)). Narazil jsem také na několik drobností - ale nejen že už jsou nahlášeny v launchpadu ale dokonce se i řeší . Celkově spokojenost, ale na ploše furt nechávám obrázek králikotopy, i když zbytek distra prošel upgradem. A hlavně už se začínám cítit líp a můžu pomalu začít něco dělat
.
Tiskni
Sdílej:
Pokud vim, staci je poskytnout na pozadani.Je, ale je to jen formalita – pokud se totiž bavíme o změnách, o které může mít někdo zájem, tak je jasné, že by si požádal. A taky záleží, jestli je to změna typu „nějak to ohackujeme, ať nám to teď funguje a můžeme vydat novou verzi naší distribuce“ a nebo patch, který si zaslouží začlenění do hlavní větve a je to dlouhodobé řešení.
pokud licence pouzivaneho programu nevyzaduje reportovani chyb, proc by to mel uzivatel delat?Uživatel to dělat nemusí, nicméně distributor by měl.
editace xorg/hal konfiguráku či jebání se synclientem není normálníčti: není to normální grafické klikátko á la windows.
prism-google-docs: tak toto mě štve asi nejvíc - stále není možné asociovat office(ať už open nebo ms) soubory na google docsA jak by to mělo fungovat? Vždyť to by se ten soubor musel nejdřív nahrát někam na web a pak by teprve šel otevřít, ne?