abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    16.5.2009 04:09 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

    Bohuzel jsem nemohl dat tu citaci rovnou do perexu, protoze tam neni povoleno strong :-(

    16.5.2009 13:38 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    ja tomu nerozumiem. co je na tom dobre? o com mam snivat?
    16.5.2009 19:53 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

    ve snu si uvedomit ze je to sen .... a pak muzes snivat o cem chces :-)

    16.5.2009 20:02 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    ja nechcem o nicom. jedine dobre ako 'nightmare cure'...
    16.5.2009 20:11 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    jedine dobre ako 'nightmare cure'...
    Tak o obzivu se ti lucidni sneni samo o sobe nepostara, je to vicemene hlavne zabava. Predstav si ze jdes treba po ulici a najednou si uvedomis ze je to sen.
    16.5.2009 20:49 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    a co potom? co by som mal robit?

    akurat by ma zaujimalo, ci tym vedomim mi bude menej luto, ze sa prebudim do horsej reality, alebo naopak viac, lebo si mozem vymysliet krajsi sen?

    a naozaj neviem o com by som mal snivat...
    16.5.2009 21:31 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    tak s tim ti nepomuzu, sorry :-(
    16.5.2009 21:55 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    nic sa nedeje...
    16.5.2009 21:52 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Co potom? Zkus lítat ;-)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    16.5.2009 21:54 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    aky to ma zmysel? navyse ked vies, ze je to sen...
    16.5.2009 23:02 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Zábava? Vzhledem k tomu, že je zpravidla (no, 2x úspěšně ze 2 pokusů, co se mi to zatím stalo) možné téměř jakkoliv měnit okolní svět, tak myslím, že potenciál to má dost veliký.
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    17.5.2009 10:06 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    snivas a vies, ze to nie je realite. a potom sa zobudis a vies, ze to nie je realita. a potom ides do prace/skoly.

    podla mna to je zle
    17.5.2009 11:18 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Pustis si nejnovejsiho Dooma. Strilis zombiky a vis, ze to neni realita. Potom to vypnes a jdes do prace/do skoly. Co je na tom spatnyho? :)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    17.5.2009 12:29 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    realita je to, ze hras hru. a hras ju dobrovolne. ja mam radsej ked sa poriadne vyspim a nepamatam si, ze by sa mi nieco snivalo
    17.5.2009 13:53 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Tak mě napadlo co si v Lucidním snu zahrát Dooma :-).
    xvasek avatar 18.5.2009 15:01 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

    LOL - myslíš, že by si pak člověk měl koupit licenci? Podle mě jo - hru jsi hrál, tak bys měl zaplatit. :-)

    Nicky726 avatar 19.5.2009 23:22 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Tak to radši pšššt, nebo budeme platit licence na všechno jen proto, že jsme.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    |🇵🇸 avatar 17.5.2009 15:15 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Hmmm, ale sny probíhají během spánku nekontrolovatelně a taktéž paměť je jen přiměřeně selektivní.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    17.5.2009 17:37 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    "Have you ever had a dream, Neo, that you were so sure was real? What if you were unable to wake from that dream? How would you know the difference between the dream world and the real world?" ;-)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    17.5.2009 19:31 CEST
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

    jako dobry vyuziti lucidniho sneni muze byt v priprave na ruzny situace. Pokud je nekdo trebas min sebevedomej, tak mu muze pomoct se pripravit ve snu na ruzny situace, ktery by ho v realu vyvedly z miry. Takze se ve snu citi v pohode, protoze vi, ze to je sen, ale muze si rict, jak to bude probihat, popremyslet, jak by mel reagovat na nejakou neprijemnou situaci.

    Jinak nevim, jestli jsem nekdy mel lucidni sneni, ale rozhodne jsem lital. Jednou jsem mel sen, a to mam dojem, ze jsem si uvedomil, ze to je sen a rekl jsem si, ze jsem ve snu, tak muzu letet:) to bylo fajn:)

    Chtel bych nekdy zkuset astralni cestovani, ale to zrejme nikdy nedokazu. Ale to by mohlo byt zajimavy.

    17.5.2009 21:08 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Jojo, neco co spada pod OOBE (=out of body experience) bych chtel taky nekdy zazit :)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    17.5.2009 21:43 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Jsem si říkal kdybych to umel, že bych se podíval do pseudotajemných míst jako třeba Area51 apod. Naneštěstí (naštěstí :-) ) ani to lucidní snění v poslední době moc nefunguje. Asi chodím spát extra pozdě :-(.
    17.5.2009 21:57 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Ono podívat se... Člověk uvidí to, co chce vidět :) Nebo jak si myslí, že to tam vypadá. A kdyby to náhodou nebyl jen výplod mozku, určitě by tyhle místa byla zabezpečená :)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    16.5.2009 13:45 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Lucidní snění? Taky jsem to zkoušel (ale ne zrovna s úspěchem), ale zrovna tady jsem to nečekal :)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    |🇵🇸 avatar 16.5.2009 14:05 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Já to nezkouším: mně se v noci (spíš k ránu) výjimečně něco zdá a když se probouzím, vědomě ten sen nechávám pokračovat, abych věděl, jak to dopadne. ^_^
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    16.5.2009 19:55 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

    to je spis lenost :-)

    v ty fazi je to spis kino, sice muzes ovlivnit co se deje, ale uz tam vedomim nejses

     

    17.5.2009 20:13 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Bez speciálního tréningu si člověk pamatuje sen jen tehdy, když se probudí během něj nebo krátce po něm, tj. v REM fázi spánku. Třeba já osobně si nepamatuju téměř žádný sen, co se m zdál v noci, a to už několik let - buď se nuceně budím v hluboké fázi spánku (v pracovní dny), nebo sám od sebe (o víkendu a dovolené). Naopak pokud se mi podaří usnout ve dne, téměř vždy si na sen pamatuju, i když většinou jenom hrubě.

    Jedinou vyjímkou, kdy si sen z noci pamatuju, je v případě, kdy se během snu uvědomím, že je to sen ("To je naprostá blbost, to se mi určitě zdá ..."). Ale jedinou akci, kterou zvládnu, je nucené probuzení. Většinou právě proto, že je ten sen opravdu blbnost :-)
    David Watzke avatar 16.5.2009 14:38 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Hmm, já to nikdy nezkoušel, ale zřídkakdy se to mi to povede a to pak stojí za to :-D A skutečnost, že se to dá natrénovat, mě docela potěšila, akorát by to chtělo nějakej jednodušší způsob, třeba nějakej druh alkoholu :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.5.2009 15:10 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Flaška absinthu...
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    |🇵🇸 avatar 16.5.2009 15:49 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    Vole...
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    16.5.2009 16:12 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    :-D
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    16.5.2009 20:00 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

    Hrst houbiček...

    16.5.2009 20:04 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo
    akorát by to chtělo nějakej jednodušší způsob
    uz kdyz si zacnes po probuzeni vzpominat na sny, tak to stoji za to :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.