Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Prý "don't be evil", to tak.
Milý blogísku, právě jsem jezdil 40 minut po městě ve skoro-mrazu jak blbec, protože v google maps jsou chybné údaje o tom, kde zastavuje jaká šalina. Dalších 40 minut padlo na to zjistit, že to je chyba googlu a že to máslo nejsu já . Na druhou stranu, zajimavý výlet do části města, kam bych se asi jinak v životě nepodíval
.
Hlavně že ty mapy mají údajně nový barvičky. Aspoň že jsem si kartu označil čtyřicet sekund před tim než nastoupili revizoři, to by byl jinak fakt den #$@$. Snad final Koaly nebude další epic fail - dneska už jich bylo fakt dost - ale giga ram do laptopu mi koala asi nepřídá - každopádně by google mohl zasponzorovat podporu jingle v Empathy - to by si možná u mě odčinili.
děkuji
Tiskni
Sdílej:
Mně Empathy nefunguje (Nejde se mi přihlásit k účtu) a z gitu se mi nepodařilo zkompilovat kvůli rozsáhlým gnome závislostím.
Provozujete někdo Empathy mimo gnome? Rád bych ho vyzkoušel.