NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
No hlavně že tam je povinná nabídka, jak si nastavit co ukazuju světu. Možnosti nastavení se příliš nezměnily, FB přišli s tímhle opatřením kvůli tomu, že většina lidí si tam z lenosti nechává defaultní nastavení. Většina ani neví, že má seznamy přátel, čili ACL. Já tohle opatření beru jako osvětu.
Jestli to neznamenalo to, že jste si Vy sám rozhodoval a Vy jste udělal první krok k přátelství?
Cca po měsíci existenci na FB jsem nastavil profil na pohled/povolení jen pro přádele. Před dvěma dny jsem opustil všechny skupiny a fanoušky a už se nepřihlašuju. To, že FB nemaže data, fotky apod., to jsem nějak prověřil v průběhu doby, co tam jsem. Nevěřim, že by FB necpal svoje představy o soukromí ostatním i nadále, že by je svéhlavě neměnil. Tak nazdar FB.
Tohle přece nebylo NUTNÉ povolovat ... nebo jo? Nepamatuju ... a taky už jsem ho od té doby změnil, heslo.
hlavně by mě zajímalo, jak je to s tím, že FB si nepamatuje heslo od mailu, když mu někdo umožní prohledat svůj mail :)Tohle mě úplně nejvíc dostalo, když jsem koukal, co že je ten facebook zač.
From:
a To:
všech zpráv?
Co pamatuju, dá se najít, jak smazat a pokud se člověk nepřihlásí do 30 dnů, tak prý to fakt smažou. Přesto jsem, tuším, našel nějaké diskuse, že se objevily nějaké snad fotky, které už neměly být volně na světě. Takže to mazání pravděpodobně moc úspěšné nebylo.
Tiskni
Sdílej: