NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Po čase jsem se rozhodl dokázat si, že se nestávám zavislej na akcích a že dokážu strávit víkend i doma. A dopadlo to zajímavě. Jako metadon jsem si naordinoval 20 hodin vláčků. Když už jsem napsal o openttd zprávičku, tak to byla jasná volba. A byla to taková pecka do hlavy, že mi jí to kompletně vymazalo a v pondělí jsem si připadal jak na piracetamu. A když už se mi připoměl ten stav soustředěnosti a touhy, spíše až potřeby, pořád dělat něco užitečného, tak jsem hned běžel do lekárny koupit piráče, protože jsem správně tušil, že takový stav bez toho spravného placeba moc dlouho nevydrží .
David Nutt to schytal za to, že si dovolil publikovat výsledky svého výzkumu, jako poradce britské vlády, v oblasti klasifikace drog. Samozřejmě se výsledky jeho výzkumu nehodily vládě do krámu. I ve zkrácené verzi guardianu se jedná o celkem zajímavý rozbor (na konci článku je odkaz na kompletní dokument), ale i tak to novináři zkrátili na "extáze a ganja jsou míň škodlivé než alkohol". Jeho výzkum byl ale nejspíš pro vládu nepochopitelně racionální, a tak ho raději vyhodili. Naštěstí se toho chytly významné britské listy. Podpora pro Davida Nutta je značná, naprostá.