Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
1 euroNechtěl jsi napsat 1000 euro? Já to nějak nechápu.
Please consider one of these possibilities:tak se domnívám, že zasláním 1 eura naplňuji také bod 4 (tím nechci říci, že jsem jako Trantunberk a že bych víc jak nějakou směšnou částku neposlal). Osobně si Vim pro své potřeby cením tak na 10-20 euro jednorázově. Žel mám pocit, že i tato částka když čtu mezi řádky není dostatečná, byť když bych se držel litery, tak to dostatečné je. Kdyby tam bylo jasně napsáno, pošlete 10 euro a enjoy, tak se tu na nic neptám, protože je to ale takhle volné, tak by mně zajímalo, jak to pro sebe vyřešila většina českých Vimistů.
1. Sponsor a child in primary school: 17 euro a month (or more).
2. Sponsor a child in secondary school: 25 euro a month (or more).
3. Sponsor the clinic: Any amount a month or quarter
4. A one-time donation
Kdyz pro nekoho nasadim krk, tak to muze byt bud z touhy po hrdinskem cinuto se dá pochopit pokud existuje sebemenší naděje na přežití. Nicméně příklad který jsem uváděl je ne o nasazení krku, ale o obětování krku. Tam mluvit o nějaké touze po hrdinském činu nemá moc smysl, protože jaxi už není člověk, který by si mohl ten dobrej pocit užívat.
Rodic - dite: svoje deti povazuju za pokracovani sebe v jinych telech - lepsich, zdravejsich, krasnejsich.Zacvhranit sve vastni deti s nasazenim vlastniho zivota je jedna z nejsobectejsich veci, ktere se daji spachat.tak tento názor mi přijde dost svéráznej. V anketě by váš názor asi nevyhrál, ale budiž, to není důvodem k jeho odsouzení. Nicméně osobně nechápu, jak můžete považovat za nejsobečtější věc obětování vlastního života za své děti a ne racionální rozhodnutí - "ať zhebnou, udělám si nové" ;) Právě ten druhý postoj mně přijde pro daného jedince daleko více ziskový a sobečtější. Vždyť je to i v úsloví - bližší košile než kabát a děti jsou jasně kabátem, proti vlastní existenci. Nevím, zdá se mi, že lidé, kteří se snaží prosadit svojí teorii o neexistenci čirého altruismu se musí nutit do víry ve věci, které jsou zcela zřejmě mimo. Jen tento jediný důsledek vaší víry mně přesvědčuje o tom, že ta víra slušně řečeno na moc pevném základě nestojí ;) I tak se domnívám se, že mi dva tento problém nerozčísnem - nejste první ani poslední, kdo toto líbivé tvrzení zastává a zdrojem této myšlenky je domnívám se - snaha o podporu víry (jinak to dle mého nazvat nelze) v evoluční teorii... To už je ale jiná otázka
Tiskni
Sdílej: