Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Už nějakej měsíc používám Vim, nedávno jsem trochu vyzkoušel Emacs, ale mám stále silnější pocit, že Vim by mi vyhovoval víc. Rozhodl jsem se teda dát do pořádku svůj vztah s tvůrcem Vimu...
Tiskni
Sdílej:
1 euroNechtěl jsi napsat 1000 euro? Já to nějak nechápu.
Please consider one of these possibilities:tak se domnívám, že zasláním 1 eura naplňuji také bod 4 (tím nechci říci, že jsem jako Trantunberk a že bych víc jak nějakou směšnou částku neposlal). Osobně si Vim pro své potřeby cením tak na 10-20 euro jednorázově. Žel mám pocit, že i tato částka když čtu mezi řádky není dostatečná, byť když bych se držel litery, tak to dostatečné je. Kdyby tam bylo jasně napsáno, pošlete 10 euro a enjoy, tak se tu na nic neptám, protože je to ale takhle volné, tak by mně zajímalo, jak to pro sebe vyřešila většina českých Vimistů.
1. Sponsor a child in primary school: 17 euro a month (or more).
2. Sponsor a child in secondary school: 25 euro a month (or more).
3. Sponsor the clinic: Any amount a month or quarter
4. A one-time donation
Kdyz pro nekoho nasadim krk, tak to muze byt bud z touhy po hrdinskem cinuto se dá pochopit pokud existuje sebemenší naděje na přežití. Nicméně příklad který jsem uváděl je ne o nasazení krku, ale o obětování krku. Tam mluvit o nějaké touze po hrdinském činu nemá moc smysl, protože jaxi už není člověk, který by si mohl ten dobrej pocit užívat.
Rodic - dite: svoje deti povazuju za pokracovani sebe v jinych telech - lepsich, zdravejsich, krasnejsich.Zacvhranit sve vastni deti s nasazenim vlastniho zivota je jedna z nejsobectejsich veci, ktere se daji spachat.tak tento názor mi přijde dost svéráznej. V anketě by váš názor asi nevyhrál, ale budiž, to není důvodem k jeho odsouzení. Nicméně osobně nechápu, jak můžete považovat za nejsobečtější věc obětování vlastního života za své děti a ne racionální rozhodnutí - "ať zhebnou, udělám si nové" ;) Právě ten druhý postoj mně přijde pro daného jedince daleko více ziskový a sobečtější. Vždyť je to i v úsloví - bližší košile než kabát a děti jsou jasně kabátem, proti vlastní existenci. Nevím, zdá se mi, že lidé, kteří se snaží prosadit svojí teorii o neexistenci čirého altruismu se musí nutit do víry ve věci, které jsou zcela zřejmě mimo. Jen tento jediný důsledek vaší víry mně přesvědčuje o tom, že ta víra slušně řečeno na moc pevném základě nestojí ;) I tak se domnívám se, že mi dva tento problém nerozčísnem - nejste první ani poslední, kdo toto líbivé tvrzení zastává a zdrojem této myšlenky je domnívám se - snaha o podporu víry (jinak to dle mého nazvat nelze) v evoluční teorii... To už je ale jiná otázka