Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Basket error '800a0007'
Out of memory
/store/GoodsDetail.asp, line 213
takze to asi budu muset psat tuzkou na papir
Něco tak jednoduchýho se snad ani nedá nenaučit :Dwow! :) Nějak tak mě esperanto taky dostalo. Je to jedinej jazyk, u kterýho můžu říct, že jsem zvládl komplet gramatiku, ač se ho učím nejkratší dobu. Je dost povzbuzující, že teď už stačí jen náslechem a čtením poměrně zajímavých článků či písniček rozšiřovat slovní zásobu...
Jaký jsou zkratky pro ĉ ĝ ĥ ĵ ŝ ŭ? Dělám si slovníček a kopírování není moc praktický.Doporučuju nainstalit zvláštní esperantskou klávesnici, na které se využívají pro diakritická písmena znaky jinak v esperantu nepoužívané (ZQY..), nebo si udělej vlastní klávesnici... Já si pomocí článků tady a tady vytvořil klávesnici, na které můžu bez přepínání psát česky, německy, esperantem a přitom různý paznaky pro skripty a ovládání VIMu v co největší míře kopírujou rozložení angl.klávesnice. V nejhorším jde také používat již zavedenou konvenci spřežek ŝ...sx, ĵ...jx apod. Mnohde na netu (moje manželka v smskách:) se s tím člověk setká a je dobré, když si na to oko taky trochu zvykne.
Snad si rychle zapamatuju všechny slovíčka.Čím víc budeš znát gramatiku, tím ti půjde učení slovíček rychleji. Ten systém přípon a předpon je neuvěřitelně účinný, žel zatím z mých kapek znáte jen mal-. Pokud to myslíš s esperantem vážně, určitě nepřehlédni stránky www.lernu.net. Kapky jsou spíš pro abíčkáře, kteří k tomu zlomu ještě nedospěli :)
Tiskni
Sdílej: