Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Pokud se začne na centrální úrovni (čti: správce serveru) blokovat a mazat jen kvůli jiným názorům, tak je to s náma hodně špatný a Paroubka a spol. si opravdu zasloužíme. Doufám, že zvítězí zdravý rozum a Plešův blog tu zůstane. Pokud by JXP jakkoli překročil pravidla slušného chování, anebo zákony tak jsem první kdo řekne mazat! BTW: na tento server, kromě rad a návodů pro začátečníka z Linuxem, lezu na blogy - a jeho blog si nikdy nenechám ujít - ne, že bych ho žral jen se mně líbí ty plamený diskuze pod jeho příspěvky. Jak to tak po sobě čtu, tak jsem další kandidát na výmaz. V tom případě bych tu stejně nechtěl být...
Update: našel jsem několik komentářů s nimiž se nedá nic než souhlasit:
http://www.abclinuxu.cz/blog/xplesa/2006/4/7/128025#16
http://www.abclinuxu.cz/blog/xplesa/2006/4/7/128025#14
http://www.abclinuxu.cz/blog/xplesa/2006/4/7/128025#25
A proto se ptám: proč si ho v profilu nebloknete abyste měli pokoj?
Tiskni
Sdílej:
Oprav si odkazy. Místo tam kam chceš odkazují zpět na tvůj blog.
Jinak díky, že ,,nemůžeš s mým komentářem nesouhlasit´´ lichotí to mému egu
Plešingera blokuji, ale stejně jeho blogposty a diskuze pod nimy čtu. Jsem prostě příliš zvědavá a už jsem přešla ze stavu, kdy mě štval do stavu, kdy je mi ho trochu líto, ale především mám z něho ohromnou legraci