Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Po 25 letech s číslem 329 končí linuxový časopis Linux Format (Wikipedie, reddit, 𝕏).
Immich z balíčků open source aplikací FUTO je alternativa k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí. Umožňuje vlastní hosting serveru Immich. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
CreateProcess(lpApplicationName, lpCommandLine, ...)
.
ze to neni funkce, ale makro, ktere se expanduje na CreateProcessA
nebo CreateProcessW,
bych jeste zkousl, ale za to, ze pro lpCommandLine
nelze pouzit jakykoliv retezec, protoze
The Unicode version of this function, CreateProcessW
, can modify the contents of this string. Therefore, this parameter cannot be a pointer to read-only memory (such as a const variable or a literal string). If this parameter is a constant string, the function may cause an access violation.
bych vrazdil. je toto ve windows normalni?!
It's not a bug, it's a feature.The Unicode version of this function,CreateProcessW
, can modify the contents of this string. Therefore, this parameter cannot be a pointer to read-only memory (such as a const variable or a literal string). If this parameter is a constant string, the function may cause an access violation.
tak jste pěkný kretén (bez odpuštění).muzes mirnit svuj slovnik a prestat mluvit jak jilek!
Pokud to v zadání nebylo a vy jste to kvůli tomu neuznalv zadani byl ukazkovy priklad ve tvaru:
foo("1234")
, jelikoz to neproslo ani pres ukazkove priklady, ktere byly soucasti zadani a reseni bylo postavene na zapisu do toho argumentu, tak jsem s tim fakt nemohl nic delat.
Ale my víme, že máte za zbavování se lidí prémie.[citation needed] IIRC ten clovek ten zapocet nakonec dostal.
2TB je omezení BIOSu a MBR, za to OS nemůže.Hovno. Není problém bootovat na desce s BIOSem z třeba i 400TB disku.
BIOS spoustí kód z LBA0 (neboli MBR)Kdybyste alespoň neopakoval, co jsem napsal. (Jinak těch 448b jste si teď vycucal z prstu, protože načte 512B) a některé "orpsklé" BIOSy si kontrolují MBR signaturu.
448bitechTak bitech určitě ne
... a některé "orpsklé" BIOSy si kontrolují MBR signaturu.BIOS kašle na obsah MBR, kontroluje jen a pouze poslední dva byte, které musí být 0x55 0xAA. Cololiv, co je v prvnch 510 bytech, je BIOSu ukradené, jediné, co udělá, je zavedení obsahu sektoru do paměti od adresy 0000:7C00 (jsme v realmódu) a spuštění. Pamatuju na jeden bootovací stealth vir (ani si už nevzpomínám, jak se jmenoval), který se celý nakvartýroval do MBR a několika následných sektorů a všem programům přistupujícím k disku přes BIOS (INT 13H) podvrhával originální MBR, co byl uložen o několik sektorů dále. O zbytku stopy dokonce nestydatě tvrdil, že jsou tam jen nuly. Kód samotného viru, resp "first-stage loader" viru, zabíral v MBR celých 510B, jediné dva "nevirové" byty byla právě signatura 0x55 0xAA. Což mělo vedle šetření místem za následek i nemilý "bonus" v tom, že po nabootování z diskety či jiného disku byl postižený disk v DOSu zcela nečitelný, protože tabulka oddílů obsahovala nesmysly.
Tiskni
Sdílej: