Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Asi záleží na displeji, Moderní displeje mi připadají tak kontrastní, že se mi lépe čte když kontrast není černá a bílá. Zase na drhou stranu na grafiku je kontrast dobrý.
Ako-kde na všetkých notebookoch mám PWM a dá sa nastaviť až do nuly (s krokmi menšími než 0.1%). Externé monitory na druhej strane idú tak do 5% (čo je v noci priveľa).
Černá má bejt černá a bílá má bejt bílá.Jo? Na jak kontrastním monitoru? Co je to vlastně bílá? HDR nic?
Slyšel jsem, že za to může nějaká stará chyba ve vykreslování fontů na Applu, kde jsou moc tlustéApple: 10% uživatelů, 90% problémů.
Užívám add-on Blacken, ale dávám za pravdu, je hůře čitelné, mít písmo světle šedé.
Pro starý Firefox byl vynikají add-on Accessibar, ale pak autor už vzdal udržovat kompabilitu na stále modifikovaná jádra u Mozilla.
takže když máte externí fonty zakázané, tak místo ikonek pro různé sekce webu, vidíte náhodná písmena a nevíte, kam to vede.
O něčem podobném jsme se před časem bavili, akorát už jsem se pak nějak nedostal k odpovědi.
Ano, v případě obrázků to funguje – to se tam zachovalo z dob starého webu. I když taky ne úplně – je např. hodně obchodů, kde se vůbec nenačtou obrázky, pokud nepovolím načítání JavaScriptů z nějaké CDN třetí strany (ty obrázky jsou klidně hostované lokálně, ale o jejich načítání rozhoduje JavaScript, který závisí na jiném JavaScriptu z té CDN). Spousty formulářů nejdou odeslat nebo se vůbec nezobrazí (bez externích JavaScriptů)
Přijde mi dost hloupé, když je někdo schopný si hostovat obrázky, což je řádově větší objem dat, ale není schopný si sám hostovat knihovnu typu jQuery, která má cca 90 kB (komprimovaná cca 30 kB), a musí ji stahovat z externích serverů, konkrétně z CDN Googlu. A když se to nepovede, třeba proto, že to uživatel blokuje nebo je nějaký problém na síti, tak celý web selže a přestane být použitelný – kvůli úspoře pár blbých kilobajtů. Zanést do systému takovouto závislost na externí službě je podle mého jen lenost/lemplovství/neznalost příslušného webaře. Není to dobré vůbec k ničemu. Někdo třeba namítne, že z té CDN si těch 30 kB stáhnu jen jednou a může to zůstat v mezipaměti prohlížeče a hodit se to při návštěvě jiného webu, který použije tu samou knihovnu… děkuji, nechci, těch 30 kB si klidně stáhnu pokaždé znovu. Nemluvě o tom, že verzí té knihovny je spousta a každý web bude používat jinou. Hlavně ale to „moderní“ hostování na CDN budou propagovat lidi, kteří jsou pak schopní ti do prohlížeče nasrat několik megabajtů zkompilovaného JavaScriptu v rámci své úžasné SPA/PWA aplikace. A tyhle MB jsou unikátní pro tu jejich aplikaci a navíc se celkem často mění, takže s žádným dalším webem sdílet nebudou.
Příklad máš v příloze. Jsou tam i ty nenačtené fonty, o kterých píšeš ty, kvůli kterým pak chybí různé ikony.
Mimochodem, zažil jsem i různé anomálie v DNS nebo na úrovni směrování IP, kdy spojení mezi některými sítěmi záhadně nefungovalo (zatímco odjinud a jinam ano). Pak platí, že čím víc závislostí (na více různých službách/sítích), tím vyšší pravděpodobnost, že některá z nich nebude fungovat – a nedostupnost kterékoli z nich pak může vyřadit tvoji službu z provozu. Je to zbytečná provázanost, která vede na zbytečně křehké systémy.
Někdo třeba namítne, že z té CDN si těch 30 kB stáhnu jen jednou a může to zůstat v mezipaměti prohlížeče a hodit se to při návštěvě jiného webu, který použije tu samou knihovnu… děkuji, nechci, těch 30 kB si klidně stáhnu pokaždé znovu.S tím je navíc ten problém, že request se pošle pokaždé znova, i s refererem, cookies apod. Kdyby se to aspoň stahovalo bez refereru, cookies apod., aby CDNka nevěděla, pro jaký konkrétně web to zrovna je, tak už to by bylo zlepšení.
tak každý normální člověk ví že Linux na desktopu je a bude zcela nepoužitelný. Snad na prohlížení webu. Proto těch pár procent fandů kterým v dualbootu mají stejně oknaKaždý normální člověk. Co to je? Nějaká bájná bytost z argumentačních faulů?
hele darkreader aje to jako :D :D ;D ;D
Tiskni
Sdílej: