Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Tiskni Sdílej:
Zkoušel jsem ve FixProxy...To je ten virus co mi zablokoval defendr? Schvalne si ho hod do virustotalu
- argument hw naroky neobstoji. Dnesni desktopy, notebooky i mobily maji ramky na rozdavani. Rozhodne to neni problem.
mělo by to menčí uhlikovou stopu :D :D :D ;D
..přepočitavat vypočetní víkon na bublinky sodovkovýho plynu je samozdřejmě libtardí hovadinka nicmeně by šlo těch magorů využit v boji proti šmirování. když nic jinýho by se aspoň mydlili mezi sebou :D ;D
Já teda nevím na co jsi odborník, ale pokud všechny by požadavky zpracovával server, tak by se musela pokaždé poslat nová verze stránky. Což díky aplikaci javascriptu není nutné.
Pochopitelně záleží na tom jakým způsobem se to využívá. Ano. Javascript lze využít k tahání reklamních bannerů z jiných domén, fízlování nebo obfuskaci placeného obsahu. Ale častěji se využívá k předžvýkání dotazů aby browser neobtěžoval server špatnými dotazy.
O špatnou pověst javascriptu se postarali lepiči co na každou blbost používat externí javascriptové knihovny, než aby si něco ošetřili vlastní jednoduchou funkcí. Chápu, že se jim to zdá jako zbytečný opruz, který by navíc v mnoha případech vedl k duplikaci kódu. Ty externí skripty mnohdy vyžadují i hromadu dalšího nepotřebného balastu, který dobře napsaný skript, nebo standalone build nevyžaduje. Ale budiž. Nakešuje se to a ok. Problém nastane až ve chvíli, kdy zdroj přestane být dostupný, nebo se verze některé použité funkce změní tak, že přestane být funkční.
To se u skriptů co pochází ze stejné domény jako webová stránka většinou nestává. Takže pokud nebonzují data někam jinam a netahají data odjinud, není důvod spouštění javascriptu omezovat či ignorovat, což tvůj browser dělá.
Chceš vidět ukázkový příklad sračkoidního webu? Otevři si na domovskou stránku této hrůzy.
supr prohližedlo :D ;D
prohlížeč co vyfiltruje všechny ty korporátní sledovače co si zapisují každý váš pohyb na webu.
bez js a šmírování si dneska nepčeteš ani zprávy na novinkách na lžiznamu, telemetrie a reklamy tam sou prej ikdyž dáš lukačovičoj výpalný. se mě libí ten napad s tim proxy a myslimže zajimavý by bylo udělat nějakej takovej jakože nástroj na vyrábění lokálních mirrorů zajimavejch webů akorátže ve statický podobě, něco jako když se třeba uloží na webarchivu stránka nějaká. nějakej crawler by třeba furt dokolečka prolejzal ty seznamzprávy a stahoval by to do nějaký ty kopie v lokalní siti, takže ikdyby si si nemaskoval svou ip tak by psychometrici z toho nic nevyzkoumali páč by se kliklo na každej vodkaz na titulce :O ;D
weby který na dynamickým vobsahu stojej by to pochopytelně nevyřešilo ale třeba právě na ty všecky různý zpravodajský weby nebo root.cz by to bylo uplně supr :D ;D
Prapůvodní myšlenka javascriptu byla v účelu formátování na stroji klientaPrapuvodne byl JS o validaci formularu pred odeslanim pomoci form[i].submit(), tj veci jako prompt() a alert() a zakladni manipulace s DOM. Na formatovani se zacal zneuzivat az v mode "responzivniho" webu.