Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Tiskni
Sdílej:
Zkoušel jsem ve FixProxy...To je ten virus co mi zablokoval defendr? Schvalne si ho hod do virustotalu
- argument hw naroky neobstoji. Dnesni desktopy, notebooky i mobily maji ramky na rozdavani. Rozhodne to neni problem.
mělo by to menčí uhlikovou stopu :D :D :D ;D
..přepočitavat vypočetní víkon na bublinky sodovkovýho plynu je samozdřejmě libtardí hovadinka nicmeně by šlo těch magorů využit v boji proti šmirování. když nic jinýho by se aspoň mydlili mezi sebou :D ;D
Já teda nevím na co jsi odborník, ale pokud všechny by požadavky zpracovával server, tak by se musela pokaždé poslat nová verze stránky. Což díky aplikaci javascriptu není nutné.
Pochopitelně záleží na tom jakým způsobem se to využívá. Ano. Javascript lze využít k tahání reklamních bannerů z jiných domén, fízlování nebo obfuskaci placeného obsahu. Ale častěji se využívá k předžvýkání dotazů aby browser neobtěžoval server špatnými dotazy.
O špatnou pověst javascriptu se postarali lepiči co na každou blbost používat externí javascriptové knihovny, než aby si něco ošetřili vlastní jednoduchou funkcí. Chápu, že se jim to zdá jako zbytečný opruz, který by navíc v mnoha případech vedl k duplikaci kódu. Ty externí skripty mnohdy vyžadují i hromadu dalšího nepotřebného balastu, který dobře napsaný skript, nebo standalone build nevyžaduje. Ale budiž. Nakešuje se to a ok. Problém nastane až ve chvíli, kdy zdroj přestane být dostupný, nebo se verze některé použité funkce změní tak, že přestane být funkční.
To se u skriptů co pochází ze stejné domény jako webová stránka většinou nestává. Takže pokud nebonzují data někam jinam a netahají data odjinud, není důvod spouštění javascriptu omezovat či ignorovat, což tvůj browser dělá.
Chceš vidět ukázkový příklad sračkoidního webu? Otevři si na domovskou stránku této hrůzy.
supr prohližedlo :D ;D
prohlížeč co vyfiltruje všechny ty korporátní sledovače co si zapisují každý váš pohyb na webu.
bez js a šmírování si dneska nepčeteš ani zprávy na novinkách na lžiznamu, telemetrie a reklamy tam sou prej ikdyž dáš lukačovičoj výpalný. se mě libí ten napad s tim proxy a myslimže zajimavý by bylo udělat nějakej takovej jakože nástroj na vyrábění lokálních mirrorů zajimavejch webů akorátže ve statický podobě, něco jako když se třeba uloží na webarchivu stránka nějaká. nějakej crawler by třeba furt dokolečka prolejzal ty seznamzprávy a stahoval by to do nějaký ty kopie v lokalní siti, takže ikdyby si si nemaskoval svou ip tak by psychometrici z toho nic nevyzkoumali páč by se kliklo na každej vodkaz na titulce :O ;D
weby který na dynamickým vobsahu stojej by to pochopytelně nevyřešilo ale třeba právě na ty všecky různý zpravodajský weby nebo root.cz by to bylo uplně supr :D ;D
Prapůvodní myšlenka javascriptu byla v účelu formátování na stroji klientaPrapuvodne byl JS o validaci formularu pred odeslanim pomoci form[i].submit(), tj veci jako prompt() a alert() a zakladni manipulace s DOM. Na formatovani se zacal zneuzivat az v mode "responzivniho" webu.