Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
Zkoušel jsem ve FixProxy...To je ten virus co mi zablokoval defendr? Schvalne si ho hod do virustotalu
- argument hw naroky neobstoji. Dnesni desktopy, notebooky i mobily maji ramky na rozdavani. Rozhodne to neni problem.
mělo by to menčí uhlikovou stopu :D :D :D ;D
..přepočitavat vypočetní víkon na bublinky sodovkovýho plynu je samozdřejmě libtardí hovadinka nicmeně by šlo těch magorů využit v boji proti šmirování. když nic jinýho by se aspoň mydlili mezi sebou :D ;D
Já teda nevím na co jsi odborník, ale pokud všechny by požadavky zpracovával server, tak by se musela pokaždé poslat nová verze stránky. Což díky aplikaci javascriptu není nutné.
Pochopitelně záleží na tom jakým způsobem se to využívá. Ano. Javascript lze využít k tahání reklamních bannerů z jiných domén, fízlování nebo obfuskaci placeného obsahu. Ale častěji se využívá k předžvýkání dotazů aby browser neobtěžoval server špatnými dotazy.
O špatnou pověst javascriptu se postarali lepiči co na každou blbost používat externí javascriptové knihovny, než aby si něco ošetřili vlastní jednoduchou funkcí. Chápu, že se jim to zdá jako zbytečný opruz, který by navíc v mnoha případech vedl k duplikaci kódu. Ty externí skripty mnohdy vyžadují i hromadu dalšího nepotřebného balastu, který dobře napsaný skript, nebo standalone build nevyžaduje. Ale budiž. Nakešuje se to a ok. Problém nastane až ve chvíli, kdy zdroj přestane být dostupný, nebo se verze některé použité funkce změní tak, že přestane být funkční.
To se u skriptů co pochází ze stejné domény jako webová stránka většinou nestává. Takže pokud nebonzují data někam jinam a netahají data odjinud, není důvod spouštění javascriptu omezovat či ignorovat, což tvůj browser dělá.
Chceš vidět ukázkový příklad sračkoidního webu? Otevři si na domovskou stránku této hrůzy.
supr prohližedlo :D ;D
prohlížeč co vyfiltruje všechny ty korporátní sledovače co si zapisují každý váš pohyb na webu.
bez js a šmírování si dneska nepčeteš ani zprávy na novinkách na lžiznamu, telemetrie a reklamy tam sou prej ikdyž dáš lukačovičoj výpalný. se mě libí ten napad s tim proxy a myslimže zajimavý by bylo udělat nějakej takovej jakože nástroj na vyrábění lokálních mirrorů zajimavejch webů akorátže ve statický podobě, něco jako když se třeba uloží na webarchivu stránka nějaká. nějakej crawler by třeba furt dokolečka prolejzal ty seznamzprávy a stahoval by to do nějaký ty kopie v lokalní siti, takže ikdyby si si nemaskoval svou ip tak by psychometrici z toho nic nevyzkoumali páč by se kliklo na každej vodkaz na titulce :O ;D
weby který na dynamickým vobsahu stojej by to pochopytelně nevyřešilo ale třeba právě na ty všecky různý zpravodajský weby nebo root.cz by to bylo uplně supr :D ;D
Prapůvodní myšlenka javascriptu byla v účelu formátování na stroji klientaPrapuvodne byl JS o validaci formularu pred odeslanim pomoci form[i].submit(), tj veci jako prompt() a alert() a zakladni manipulace s DOM. Na formatovani se zacal zneuzivat az v mode "responzivniho" webu.