Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
>>> class foo: ... def __init__(self): ... self.bar = "Hello" ... def getBar(this): ... return this.bar ... >>> f = foo() >>> f.getBar() 'Hello'
self
) je trochu jasnější, odkud se ta proměnná bere.
Navíc v Pythonu jdou dělat různá kouzla, reflexe... Můžeš třeba metodu třídy (nebo jak se tomu říká, terminologii moc neznám) přiřadit do proměnné. Jak pak ale této "metodě" předat konkrétní instanci? Přes první argument.
Nebo můžeš třeba vzít funkci a udělat z ní metodu nějaké třídy. Bez toho self
u bys asi opět měl problém, jak volat vlastní instanci.
$
./setup.py bdist_deb
usage: setup.py [global_opts] cmd1 [cmd1_opts] [cmd2 [cmd2_opts] ...]
or: setup.py --help [cmd1 cmd2 ...]
or: setup.py --help-commands
or: setup.py cmd --help
error: invalid command 'bdist_deb'
čím to?
./setup.py installcož nakopíruje soubory tam kam je potřeba (přičemž vypisuje co dělá). Ale i tak by mě zajímalo, jak vyrobit ten balíček.
Jojo, ve špičkách moc nemá smysl se na jízdní řády dívat. Odchylka od správného času je mnohdy větší než perioda, s jakou spoje jezdí.Záleží na tom, kolik má linka po cestě semaforů mezi výchozí a dotyčnou zastávkou a kolik času má na obrat.
Smyslem appletu je zkrátit dobu, kterou člověk v dlouhodobém měřítku stráví na zastávce.JŘ linek, které používám denně, si pamatuju a se zbytkem mi tento applet nepomůže.
V panelu došlo k problému při načítání "OAFIID:GNOME_MHDapplet".
$ cat ~/.gnome-pyapplets-misc/strftime_applet.xml <strftime formatstring='%A %e.%B%n%k:%M:%S' LC_TIME='cs_CZ.utf-8' justify='right' />Dobrý pomocník je taky bonobo-browser a jinak už mě asi nic nenapadá.
error: invalid command 'bdist_deb'netušíte někdo proč mi to nejde? něco mi chybí?
./setup.py installNení třeba se moc obávat, že to rozvrtá systém. Jen to nakopíruje pár souborů (přičemž vypisuje který a kam).
Tiskni
Sdílej: