Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
>>> class foo: ... def __init__(self): ... self.bar = "Hello" ... def getBar(this): ... return this.bar ... >>> f = foo() >>> f.getBar() 'Hello'
self
) je trochu jasnější, odkud se ta proměnná bere.
Navíc v Pythonu jdou dělat různá kouzla, reflexe... Můžeš třeba metodu třídy (nebo jak se tomu říká, terminologii moc neznám) přiřadit do proměnné. Jak pak ale této "metodě" předat konkrétní instanci? Přes první argument.
Nebo můžeš třeba vzít funkci a udělat z ní metodu nějaké třídy. Bez toho self
u bys asi opět měl problém, jak volat vlastní instanci.
$
./setup.py bdist_deb
usage: setup.py [global_opts] cmd1 [cmd1_opts] [cmd2 [cmd2_opts] ...]
or: setup.py --help [cmd1 cmd2 ...]
or: setup.py --help-commands
or: setup.py cmd --help
error: invalid command 'bdist_deb'
čím to?
./setup.py installcož nakopíruje soubory tam kam je potřeba (přičemž vypisuje co dělá). Ale i tak by mě zajímalo, jak vyrobit ten balíček.
Jojo, ve špičkách moc nemá smysl se na jízdní řády dívat. Odchylka od správného času je mnohdy větší než perioda, s jakou spoje jezdí.Záleží na tom, kolik má linka po cestě semaforů mezi výchozí a dotyčnou zastávkou a kolik času má na obrat.
Smyslem appletu je zkrátit dobu, kterou člověk v dlouhodobém měřítku stráví na zastávce.JŘ linek, které používám denně, si pamatuju a se zbytkem mi tento applet nepomůže.
V panelu došlo k problému při načítání "OAFIID:GNOME_MHDapplet".
$ cat ~/.gnome-pyapplets-misc/strftime_applet.xml <strftime formatstring='%A %e.%B%n%k:%M:%S' LC_TIME='cs_CZ.utf-8' justify='right' />Dobrý pomocník je taky bonobo-browser a jinak už mě asi nic nenapadá.
error: invalid command 'bdist_deb'netušíte někdo proč mi to nejde? něco mi chybí?
./setup.py installNení třeba se moc obávat, že to rozvrtá systém. Jen to nakopíruje pár souborů (přičemž vypisuje který a kam).
Tiskni
Sdílej: