Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Hledám pomocníky pro vývoj tohohle:
http://kf.fyz.fce.vutbr.cz/pub/gnome-pyapplets-misc/gnome-pyapplets-misc.html
1) slouží ke snadnému vytváření appletů v pythonu pro gnome. Podívejte se na ukázkový (velmi jednoduchý) applet example.py.
2) obsahuje kolekci gnome appletů. Jedním z nich (prozatím jediným) je applet, který ukazuje čas, za který byste měli vyjít, abyste stihli dojít na zastávku MHD a neujelo to před nosem. Applet parsuje html, které předem musíte stáhnout ze stránek IDOSu. POZOR! Funguje (asi) pouze pro Brno a to ještě jen pro některé spoje!
Tiskni
Sdílej:
>>> class foo: ... def __init__(self): ... self.bar = "Hello" ... def getBar(this): ... return this.bar ... >>> f = foo() >>> f.getBar() 'Hello'
self
) je trochu jasnější, odkud se ta proměnná bere.
Navíc v Pythonu jdou dělat různá kouzla, reflexe... Můžeš třeba metodu třídy (nebo jak se tomu říká, terminologii moc neznám) přiřadit do proměnné. Jak pak ale této "metodě" předat konkrétní instanci? Přes první argument.
Nebo můžeš třeba vzít funkci a udělat z ní metodu nějaké třídy. Bez toho self
u bys asi opět měl problém, jak volat vlastní instanci.
$
./setup.py bdist_deb
usage: setup.py [global_opts] cmd1 [cmd1_opts] [cmd2 [cmd2_opts] ...]
or: setup.py --help [cmd1 cmd2 ...]
or: setup.py --help-commands
or: setup.py cmd --help
error: invalid command 'bdist_deb'
čím to?
./setup.py installcož nakopíruje soubory tam kam je potřeba (přičemž vypisuje co dělá). Ale i tak by mě zajímalo, jak vyrobit ten balíček.
Jojo, ve špičkách moc nemá smysl se na jízdní řády dívat. Odchylka od správného času je mnohdy větší než perioda, s jakou spoje jezdí.Záleží na tom, kolik má linka po cestě semaforů mezi výchozí a dotyčnou zastávkou a kolik času má na obrat.
Smyslem appletu je zkrátit dobu, kterou člověk v dlouhodobém měřítku stráví na zastávce.JŘ linek, které používám denně, si pamatuju a se zbytkem mi tento applet nepomůže.
V panelu došlo k problému při načítání "OAFIID:GNOME_MHDapplet".
$ cat ~/.gnome-pyapplets-misc/strftime_applet.xml <strftime formatstring='%A %e.%B%n%k:%M:%S' LC_TIME='cs_CZ.utf-8' justify='right' />Dobrý pomocník je taky bonobo-browser a jinak už mě asi nic nenapadá.
error: invalid command 'bdist_deb'netušíte někdo proč mi to nejde? něco mi chybí?
./setup.py installNení třeba se moc obávat, že to rozvrtá systém. Jen to nakopíruje pár souborů (přičemž vypisuje který a kam).