Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »nastavil mail, a messangera a jal se zpět pracovatnevylučují se tvoje tvrzení náhodou navzájem? ;) každopádně můžu říct, že KDE4 je perfektní enterprise desktop - v práci na něm jedu a vůbec nic mne nevyrušuje (protože mi nějak nejedou ty tak legrační flashe, kamerka a tak). Výkonnost mi krutě stoupla. Zato na doma to ještě není. Drahá nevidí ty tak legrační flashe a nejede jí kamerka. Ale hejbe se to, hejbe. Za posledních cca 14 dní to poskočilo neuvěřitelně.
Myslím že ne. Jen je to neobratně napsanénastavil mail, a messangera a jal se zpět pracovatnevylučují se tvoje tvrzení náhodou navzájem? ;)
každopádně můžu říct, že KDE4 je perfektní enterprise desktop - v práci na něm jedu a vůbec nic mne nevyrušuje (protože mi nějak nejedou ty tak legrační flashe, kamerka a tak). Výkonnost mi krutě stoupla.Flash mi funguje kamera neni závislá na KDE (alespoň ne ta moje). Každopádně souhlasím, pokud nepřecházíte z KDE3 tak je 4ka plně použitelná :) Jinak je to uživatelsky ještě pořád krok a půl tam, dva zpátky.
Ale hejbe se to, hejbe. Za posledních cca 14 dní to poskočilo neuvěřitelně.To je také pravda, tímto tempem bude 4.1 skvělý desktop.
No ja som presiel na KDE4 uplne.
Nepada(neviem asi som stastny clovek, pretoze na som skusil na roznych hw konfiguraciach a stale nic :), je pekne,rychle a hlavne konsola je jednoducho sexy (pre mna velmi dolezite pretoze 84.3% casu travim v konsole).
Samozrejme ze su veci ktore mi vadia - trochu kopete notifikacie(nie zas tak velmi aby som hladal sposob to vypnut)+proxy bug.
Co mi ale fakt chyba je folder view, ale snad vydrzim.4.1 sa blizinajlepsie je samozrejme pouzit KDE4 na intel. ale aj na ati(bez composite/aiglx - hadam raz ludia od amd/ati fixnu ovladace :) to je "rychle,pekne" aj ked chybaju efekty.
ale je pravda ze nepouzivam opensource ovladace(pri tej ati-ne)staci ak plazmoid s okna "add widgets" pretiahnes, drziac lave tlacitko mysi, na miesto kam ho chces do panelu dat.
ja som si napriklad tak pridal stare menu uplne vlavoA few of those changes already found their way into other distributions like an early version of our branding patch into Kubuntu or the moving of plasmoids on panels into Fedora.Tak jsi teď nejsem jistý, jestli se tím myslí pohybování plazmoidů na panelech nebo přesun na panely
Obzvlášť ohavné je to ve spojení s faktem, že applety přidávané do panelu se zásadně přidávají úplně vpravo, ať kliknu kam kliknu.alespoň, že už opravili to, jak se aplety na panel po startu nahrávali v náhodném pořadí. To byly časy - každý start pěkné masturbační kolečko: vyházet všechno a v přesném pořadí je naházet zpátky...
Totéž platí o pozadí ikonek v systrayi - už od KDE4.0 se tam ukazuje to, co je zrovna v paměti, a jak se zdá, nikdo si toho od té doby nevšiml.ale všiml, jsou na to dokonce tuším dva související bugzillí záznamy. Jenže protože je Plasma v podstatě napsaná tak, že se všechno odehrává v paintEventech, tak se to Běžným Slušným Člověkem nedá opravit. ;)
Jenže protože je Plasma v podstatě napsaná tak, že se všechno odehrává v paintEventech, tak se to Běžným Slušným Člověkem nedá opravit. ;) To ovšem vrhá velmi špatné světlo na celý návrh Plasmy, možná i dalších vrstev pod ní až po samotné Qt - design, který mimořádně komplikuje hledání chyb, je zásadně špatný.ok, ok. Nejsou to pčímo paintEventy, co se systraye týče, ale QGraphicsView onanie. A s tím asi ještě moc lidí neumí zacházet. Samotné Qt je v tomhle nevinně. Si tedy alespoň myslím.
Jak to tak čtu, asi s vyzkoušením KDE 4 ještě notnou dobu počkám.
Otázka je, jestli máš na vybranou. KDE 3 je v udržovacím režimu, čili mezi vývojáři po něm neštěkne ani pes, a cokoli, co není vyložený pád, už IMHO nikdo nikdy nespraví.optimisto
Popisovaná situace ovšem trvá už víc než dva roky, takže klidně ještě nějakou tu chvíli vydržím...
Tiskni
Sdílej: