Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
A tohle je názorný příklad toho, jak lze něco přiohnout tak, aby se tím dala prokazovat politická doktrína. Stejně tak lze totiž argumentovat obráceně: je to názorný příklad toho, jak zhoubně působí zasahování do volného trhu."Idealniho volneho trhu" ovsem, v praxi jde bohuzel o to, co jsem psal - alespon dokud mi to nejakymi relevantnimi protipriklady nevyvrati (tedy pripady, kdy se prosadi na "trhu" levna, na vyrobu nenarocna a uzitecna technologie proti drahym, na vyrobu a zdroje narocnym a s diskutabilni kvalitou - kdyz zustanu u zamereni tohoto portalu, tak Linux nebo Apple vs. Windows je klasickym pripadem ;) Jsme si doufam take vedomi, ze "drahy" a "levny" ted neznamena koncovou cenu pro zakaznika, ktera je tvorena ruznymi faktory, nejen vychozimi naklady (uz vubec ne externalitami, tj. skrytymi naklady pro spolecnost jako celek).
Využití konopě je mnohem, mnohem širší, než jsi popsal.No samozřejmě, vůbec jsem se nezmínil třeba o použití v medicíně, jak humánní, tak veterinární. Uvedl jsem pouze ukázky toho, co je možné, a i tak je toho dost.
stromy u silnice přinášejí výrazné dopravní nebezpečíJaké ? Když to nějakej magor, co neumí jezdit, napere do stromu a rozseká se, je to chyba toho stromu?
Když to nějakej magor, co neumí jezdit, napere do stromu a rozseká se, je to chyba toho stromu?jo :(, to vis stromy jsou mrchy...
zákon ho přesto zakazuje pěstovat bez stopadesátidevíti povolení.Tak zlé to naštěstí není. Na pěstování konopí není (aspoň zatím) potřeba žádné povolení. Pěstování na ploše nad 1 ar ale podléhá ohlašovací povinnosti, která postupně přituhuje - tedy administrativy přibývá. U máku je to naprosto totéž. Kromě toho zákon zakazuje pěstování odrůd s vyšším obsahem THC (myslím nad 0,15 %), a manipulace s vrcholíky rostlin ("palicemi") podléhá zvláštním pravidlům. Co mi ale dělá starosti, je nový trestní zákoník (nyní zamítnutý). Tam se totiž objevil nový trestný čin, který sice snižuje tresty pro pěstování "drogového" konopí, ovšem tento TČ spáchá každý, kdo pěstuje konopí bez povolení. Tedy tím by se skutečně zavedla nutnost mít povolení.
Když to nějakej magor, co neumí jezdit, napere do stromu a rozseká se, je to chyba toho stromu?Chyba stromu to není, nicméně problém nastane, když si člověk (který je v tom zcela nevinně) musí vybrat mezi čelní srážkou s prasícím kamionem nebo nárazem do stromu. Když tam ten strom nebude, člověk přežije. To je prostě realita.
Chyba stromu to není, nicméně problém nastane, když si člověk (který je v tom zcela nevinně) musí vybrat mezi čelní srážkou s prasícím kamionem nebo nárazem do stromu.Přiznávám, že jsem si to nikde neověřoval, ale odhadl bych, že mnohem častější, než prasící kamion, kvůli kterému člověk musí uhnout do příkopu, je prasící osobák, který někoho sejme, aniž by ten dotyčný stihl vůbec zareagovat. (A v 90% případů viník nehody vyvázne oproti oběti téměř bez zranění) Jinak stromy u silnic mají svůj smysl - kořeny silnici zpevňují a stromy v krajině působí jako větrolamy. V tomto ohledu by konopí nefungovalo.
kořeny silnici zpevňují a stromy v krajině působí jako větrolamyS tím zpevňováním je to hodně otazné. Kořeny totiž úplně stejně mohou silnici naopak rozrušit. Jako větrolamy sice mohou působit, ale zdaleka ne vždycky je to až tolik potřeba.
Tiskni
Sdílej: