Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Application Data
, někdy v Local Settings/Application Data
, někdy v Data aplikací
, někdy v Místní nastavení/Data aplikací
, někdy (to je úplně nejlepší) v MÝstnÝ nastavenÝ/Data aplikací
, případně ještě jinde. A to hovořím pořád jen o verzi Windows XP, u jiných verzí je to ještě složitější. Děje se to u různého softwaru, ten od Microsoftu (IE, OE...) nevyjímaje. U Visty už je to o trochu jednodušší, protože adresáře jako Data aplikací
nebo Local Settings
už jsou jen odkazy na skutečná umístění, takže i když to aplikace uloží blbě, není to roztroušené.
nepotěšila nemožnost rozdělit zprávy podle dnů??? Vždyť to přece jde: Zobrazení -> Seřadit podle sloupce -> Zobrazit ve skupinách. Nebo to není ono?
Nefunguje skoro nic, tedy ani LightningLukáši, Lightning, jsem nikdy nepoužíval, ale právě v TB3 je nacpaný a funguje (no, já jsem si ho vypnul). Jinak používám ještě CuteMenus, Display MUA a QuoteColors - všechno funguje :)
Totiž co jsem četl, tak na kompatibilní verzi se teprve pracuje (měla být původně integrována přímo do TB, ale skutek utek'), takže máš pravděpodobně nějakou betu, ale stabilní verzi těžko.Ale ono to tam skutečně nacpané je. Je to součástí balíku Thunderbirdu (kompilovaného ze zdrojového kódu, nikoliv přibaleno distributorem). Píše, že je to verze 1.0pre.
sám IMAP nepoužívámDěláš chybu. Sice ten protokol nepovažuji za moc šťastně a logicky navržený (proto také hlavně v minulosti stála většina implementací za bačkoru, u mnohých to přetrvává), ale když se dá dohromady se všemi rozšířeními, škála funkcí je skutečně impozantní (a kupodivu zrovna třeba Thundebird z toho docela velkou část podporuje).
Mně na trojce nejvíc vadí to nové vyhledávání, které si všichni vychvalujeteJá si vyhledávání nevychvaluji. Naopak, to ve dvojce mi přišlo mnohem pohotovější - něco napíšu a okamžitě se mi vyfiltrují zprávy (ne, že to skočí do nějakého jiného prostředí, kde uvidím výsledky v jiné podobě, než jak vypadá příslušná složka). Vychvaloval jsem si "chytré složky", tedy sdružení určitých složek z různých účtů do jednoho logického pohledu (protože to je věc, která je například v Opeře, tam je toho ale ještě mnohem víc a lépe uděláno). Jinak jsem se konečně dokopal si v TB 2 uložit výsledky vyhledávání, konkrétně podle červeného štítku ("Důležité"), jako virtuální složku. To mi totiž přesně chybělo, ale nějak jsem to dříve neudělal. Je to vynikající, přímo vidím důležité zprávy (oštítkované ručně nebo Sieve pravidlem) ze všech složek. Nepříjemné je už jen to, že to lze udělat pouze v rámci jednoho účtu, čili stejně mám tyto zprávy na dvou místech (ne jako v Opeře, kde je to pohromadě a třídění podle štítků patří mezi výchozí pohledy), podle dvou základních účtů, které používám.
Já si vyhledávání nevychvaluji.Tak to se ti omlouvám za (no a teď si nejsem schopen vybavit ten výraz, který popisuje to, že se vlastnost některých lidí připíše úplně všem
Tiskni
Sdílej: