Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Application Data
, někdy v Local Settings/Application Data
, někdy v Data aplikací
, někdy v Místní nastavení/Data aplikací
, někdy (to je úplně nejlepší) v MÝstnÝ nastavenÝ/Data aplikací
, případně ještě jinde. A to hovořím pořád jen o verzi Windows XP, u jiných verzí je to ještě složitější. Děje se to u různého softwaru, ten od Microsoftu (IE, OE...) nevyjímaje. U Visty už je to o trochu jednodušší, protože adresáře jako Data aplikací
nebo Local Settings
už jsou jen odkazy na skutečná umístění, takže i když to aplikace uloží blbě, není to roztroušené.
nepotěšila nemožnost rozdělit zprávy podle dnů??? Vždyť to přece jde: Zobrazení -> Seřadit podle sloupce -> Zobrazit ve skupinách. Nebo to není ono?
Nefunguje skoro nic, tedy ani LightningLukáši, Lightning, jsem nikdy nepoužíval, ale právě v TB3 je nacpaný a funguje (no, já jsem si ho vypnul). Jinak používám ještě CuteMenus, Display MUA a QuoteColors - všechno funguje :)
Totiž co jsem četl, tak na kompatibilní verzi se teprve pracuje (měla být původně integrována přímo do TB, ale skutek utek'), takže máš pravděpodobně nějakou betu, ale stabilní verzi těžko.Ale ono to tam skutečně nacpané je. Je to součástí balíku Thunderbirdu (kompilovaného ze zdrojového kódu, nikoliv přibaleno distributorem). Píše, že je to verze 1.0pre.
sám IMAP nepoužívámDěláš chybu. Sice ten protokol nepovažuji za moc šťastně a logicky navržený (proto také hlavně v minulosti stála většina implementací za bačkoru, u mnohých to přetrvává), ale když se dá dohromady se všemi rozšířeními, škála funkcí je skutečně impozantní (a kupodivu zrovna třeba Thundebird z toho docela velkou část podporuje).
Mně na trojce nejvíc vadí to nové vyhledávání, které si všichni vychvalujeteJá si vyhledávání nevychvaluji. Naopak, to ve dvojce mi přišlo mnohem pohotovější - něco napíšu a okamžitě se mi vyfiltrují zprávy (ne, že to skočí do nějakého jiného prostředí, kde uvidím výsledky v jiné podobě, než jak vypadá příslušná složka). Vychvaloval jsem si "chytré složky", tedy sdružení určitých složek z různých účtů do jednoho logického pohledu (protože to je věc, která je například v Opeře, tam je toho ale ještě mnohem víc a lépe uděláno). Jinak jsem se konečně dokopal si v TB 2 uložit výsledky vyhledávání, konkrétně podle červeného štítku ("Důležité"), jako virtuální složku. To mi totiž přesně chybělo, ale nějak jsem to dříve neudělal. Je to vynikající, přímo vidím důležité zprávy (oštítkované ručně nebo Sieve pravidlem) ze všech složek. Nepříjemné je už jen to, že to lze udělat pouze v rámci jednoho účtu, čili stejně mám tyto zprávy na dvou místech (ne jako v Opeře, kde je to pohromadě a třídění podle štítků patří mezi výchozí pohledy), podle dvou základních účtů, které používám.
Já si vyhledávání nevychvaluji.Tak to se ti omlouvám za (no a teď si nejsem schopen vybavit ten výraz, který popisuje to, že se vlastnost některých lidí připíše úplně všem
Tiskni
Sdílej: