Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »nevím jaké používate ide, ale v eclipse se da zapnout jaky kod ma delat...
Ano, vím. Nicméně si na to člověk musí vzpomenout, a potom se stává, že se to zjistí až po prvních checkoutu commitu, který ostatním nelze zkompilovat.
Posledně byl problém obrácený, já měl 5 javu a dostával jsem commity z 6 verzí. Než to všem vysvětlovat, radši jsem si přidal 6 a po problémech se synchronizací projektu na SVN (původně nevhodně uložené ecliptácké soubory do SVN), jsem raději natrvdo změnil verzi pro celý systém.
njn tyhle věci se v týmu mají dohodnout hned na začátku, verze javy, kódování, odsazování, další konvence psaní kódu atd.
Rovněž skript generující patch od Luboše už není k dispozici (pořád se ale válí u mě na disku).Je to schované v SVN
Viníkem se nakonec ukazuje Diablo2, které vyžaduje odstranění řádku localhost z /etc/hosts, aby fungovala hra po síti a battle.netu.Jestli tim myslis situaci, kdy se pripojovaci dialog silene kouse, tak to jde urcite poresit lip nez smazanim localhostu. Snad to bylo pridani jmena pro adresy ostatnich rozhrani, nevzpominam si uz presne. Vim ale urcite, ze to bylo pridani neceho a ne mazani.
Doma už běžím na JDK6, takže možná už je čas na upgrade i na serveru.
BTW: díky za přechod na SVN
(nějak jsem to postřehnul až díky tomuto blogu)
Tiskni
Sdílej: