plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
za firmení pc si odpovídá každý sámTo není pravda. Zodpovědný je ředitel či jiný statutární zástupce. A ten, pokud se má aspoň trochu rád, tuto povinnost přesune na nějakého správce (ať už mu říká, jak chce). My používáme v práci FastStoneImageViewer, jelikož jsme nevýdělečná státní organizace, ale je dost nenažraný a pomalý, tak ho postupně, jak mám čas, zaměňuji za Google Picasa, který by měl být (pokud jsem něco někde škaredě nepřehlédnul) úplně v pohodě.
jelikož jsme nevýdělečná státní organizace
To by mně celkem zajímalo, jak se pozná, že organizace je nevýdělečná (asi to má napsáno v zřizovací listině), jak moc se nekryje význam českého slova nevýdělečný a anglického noncommercial v právním kontextu (nabyl jsem dojem, že government, municipality apod. podle U.S. práva se nepovažují za noncommercial).
A nakonec licenci tohoto konkrétního programu neznám, ale na webu píšu Free for Home Users
, což podle použití v jakékoliv organizaci vylučuje.
ale na webu píšu Free for Home Users,Když se to tam objevilo (dřív to tam nebylo), tak jsem se toho docela leknul, ale v samotné licenci je to psáno stále stejně.
jak moc se nekryje význam českého slova nevýdělečný a anglického noncommercial v právním kontextu (nabyl jsem dojem, že government, municipality apod. podle U.S. práva se nepovažují za noncommercial).Tož to je otázka. Zatím to nikomu nevadilo, tak až jednou někdo směrodatně prohlásí, že to používat nemůžeme, dám to pryč (nepředpokládám, že by nás za tohle v daném případě pokutovali, protože opravdu záleží jen na výkladu - jak to myslel autor při psaní licence, to netuším). A když jsem ho kdysi objevil, tak jsem si skutečně oddechnul (v plné víře, že nedělám chybu), že jsem našel program, do jehož licence se nějak napasujeme
Tož to je otázka. Zatím to nikomu nevadilo, tak až jednou někdo směrodatně prohlásí, že to používat nemůžeme, dám to pryč (nepředpokládám, že by nás za tohle v daném případě pokutovali, protože opravdu záleží jen na výkladu - jak to myslel autor při psaní licence, to netuším). A když jsem ho kdysi objevil, tak jsem si skutečně oddechnul (v plné víře, že nedělám chybu), že jsem našel program, do jehož licence se nějak napasujemeOno to není jednoduché, i pokud by bylo jasné, že musí jít o "nevládní" neziskové organizace. Jsou například neziskové organizace (nadace, občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, případně zatím neexistující "Rathovy" nevládní neziskové nemocnice), ve kterých má přitom stát, kraj nebo obec přímo nebo nepřímo nějaký podíl nebo členství. Jak by se to pak posuzovalo?
Pojem non-profit organisation je v americkém právu celkem zavedený pojem, avšak na takovou organizaci jsou kladeny jisté povinnosti (jako je doložení každoroční zprávy registračnímu úřadu apod.), takže je otázka, jestli na to lze napasovat podobné organizace z jiných zemí, které takové povinnosti nemají.
Samozřejmě základní definice, že nevýdělečná organizace nevyvádí (přebytečné) příjmy z firmy pryč vlastníkům, je celkem pochopitelná, leč třeba v českém prostředí těžko dokazatelná.
Samozřejmě základní definice, že nevýdělečná organizace nevyvádí (přebytečné) příjmy z firmy pryč vlastníkům, je celkem pochopitelná, leč třeba v českém prostředí těžko dokazatelná.U nás existuje několik typů organizací, které by se daly považovat za nevýdělečné (neziskové):
FastStone Image Viewer is free for personal and educational (including non-profit organization) use. In these cases, you are granted the right to use and to make an unlimited number of copies of this software.
Zdravím, tak jsem dnes koukal na SW, co "spolupracuje" s DS.S Dělnickou Stranou?
Tiskni
Sdílej: