Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
za firmení pc si odpovídá každý sámTo není pravda. Zodpovědný je ředitel či jiný statutární zástupce. A ten, pokud se má aspoň trochu rád, tuto povinnost přesune na nějakého správce (ať už mu říká, jak chce). My používáme v práci FastStoneImageViewer, jelikož jsme nevýdělečná státní organizace, ale je dost nenažraný a pomalý, tak ho postupně, jak mám čas, zaměňuji za Google Picasa, který by měl být (pokud jsem něco někde škaredě nepřehlédnul) úplně v pohodě.
jelikož jsme nevýdělečná státní organizace
To by mně celkem zajímalo, jak se pozná, že organizace je nevýdělečná (asi to má napsáno v zřizovací listině), jak moc se nekryje význam českého slova nevýdělečný a anglického noncommercial v právním kontextu (nabyl jsem dojem, že government, municipality apod. podle U.S. práva se nepovažují za noncommercial).
A nakonec licenci tohoto konkrétního programu neznám, ale na webu píšu Free for Home Users
, což podle použití v jakékoliv organizaci vylučuje.
ale na webu píšu Free for Home Users,Když se to tam objevilo (dřív to tam nebylo), tak jsem se toho docela leknul, ale v samotné licenci je to psáno stále stejně.
jak moc se nekryje význam českého slova nevýdělečný a anglického noncommercial v právním kontextu (nabyl jsem dojem, že government, municipality apod. podle U.S. práva se nepovažují za noncommercial).Tož to je otázka. Zatím to nikomu nevadilo, tak až jednou někdo směrodatně prohlásí, že to používat nemůžeme, dám to pryč (nepředpokládám, že by nás za tohle v daném případě pokutovali, protože opravdu záleží jen na výkladu - jak to myslel autor při psaní licence, to netuším). A když jsem ho kdysi objevil, tak jsem si skutečně oddechnul (v plné víře, že nedělám chybu), že jsem našel program, do jehož licence se nějak napasujeme
Tož to je otázka. Zatím to nikomu nevadilo, tak až jednou někdo směrodatně prohlásí, že to používat nemůžeme, dám to pryč (nepředpokládám, že by nás za tohle v daném případě pokutovali, protože opravdu záleží jen na výkladu - jak to myslel autor při psaní licence, to netuším). A když jsem ho kdysi objevil, tak jsem si skutečně oddechnul (v plné víře, že nedělám chybu), že jsem našel program, do jehož licence se nějak napasujemeOno to není jednoduché, i pokud by bylo jasné, že musí jít o "nevládní" neziskové organizace. Jsou například neziskové organizace (nadace, občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, případně zatím neexistující "Rathovy" nevládní neziskové nemocnice), ve kterých má přitom stát, kraj nebo obec přímo nebo nepřímo nějaký podíl nebo členství. Jak by se to pak posuzovalo?
Pojem non-profit organisation je v americkém právu celkem zavedený pojem, avšak na takovou organizaci jsou kladeny jisté povinnosti (jako je doložení každoroční zprávy registračnímu úřadu apod.), takže je otázka, jestli na to lze napasovat podobné organizace z jiných zemí, které takové povinnosti nemají.
Samozřejmě základní definice, že nevýdělečná organizace nevyvádí (přebytečné) příjmy z firmy pryč vlastníkům, je celkem pochopitelná, leč třeba v českém prostředí těžko dokazatelná.
Samozřejmě základní definice, že nevýdělečná organizace nevyvádí (přebytečné) příjmy z firmy pryč vlastníkům, je celkem pochopitelná, leč třeba v českém prostředí těžko dokazatelná.U nás existuje několik typů organizací, které by se daly považovat za nevýdělečné (neziskové):
FastStone Image Viewer is free for personal and educational (including non-profit organization) use. In these cases, you are granted the right to use and to make an unlimited number of copies of this software.
Zdravím, tak jsem dnes koukal na SW, co "spolupracuje" s DS.S Dělnickou Stranou?