Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Ježíšek pro Bobšínka - přehrávač
Ježíšek pro Bobšínka - volkmenKlasický osadník porálu ABCLinuxu:
Ježíšek pro Bobšínka - GoGEN MXM 500 Avigator SuperHyper Blast 64-bit@200Mhz MIPSel
Také je třeba vzít do úvahy bitrate souboru. Zařízení sice umí přeškálovat velikost přehrávaného videa, ale je-li bitrate příliš vysoký, tak se to projevuje v přehrávaném videu časovými skoky ( přehrávač když nestíhá některá okénka prostě vypustí ). Tudíž je vhodnější asi video soubory pro toto zařízení překódovat.V teorii by to mělo jít i bez toho překódování. V praxi těžko říct, jestli k tomu existuje i nějaký vhodný nástroj. Nicméně překódování asi moc vhodná varianta nebude.
záznam lze uložit pouze jako wavA není to třeba jen WAV kontejner a nějaký pokročilejší algoritmus jako ADPCM?
BTW: Opravdu jde o Ježíška jen pro syna?
Není to tak dávno, co tady někdo žehral že z titulku blogpostu mnohdy není jasné oč jde. Tak asi tak.Nevím kdo tu co kdy psal. Stejně jsem to nečetl. Důležité je, že teď je to z toho titulku mnohem jasnější. Stejně to bylo jen takové rýpnutí, které netřeba dál rozpitvávat.
Ad wav - nevím nebádal jsem nad tím, protože mě otrávilo zdlouhavé spouštění. Mimoto, hlavní účel má být v tom, aby si Bobeš sjížděl svoje věci.Já vím, já vím. Já jen , že pro ten požitek z kompletní znalosti
samozřejmě dárku jen pro syna, když vidím to nadšení.
Je třeba nezaměňovat pojem (video) kodek s pojmem formát videa. Formát je standard (specifikace) a kodeky jsou jejími konkrétními implementacemi. Například kodek DivX pracuje s formátem MPEG-4 Part 2 (profil ASP).Skutečně si myslíš, že MP3, Vorbis, FLAC, AC3, WMA, MPEG1,2,4, h.263 a WMV odpovídají definici kodeku?</rejp> (Sorry, ale něco jsem si o tom přečetl a zahájil jsem osvětové tažení
I on možná pochopil že ty linky jsou tam kvůli těm co nejsou moc v obraze a třeba by rádi byli.A ty bys byl rád v obraze? Mnou jmenované jsou formáty
Stejně jako bys mohl tvrdit, že ODF je standard exportních filtrů kancelářských balíků.No pokud řeknem, že to je standard exportních i importních filtrů, pak se na tom nezdá nic nepravdivýho...
No pokud řeknem, že to je standard exportních i importních filtrů, pak se na tom nezdá nic nepravdivýho...Vždyť jo. IMHO formát == standard exportních i importních filtrů.
Když se řekne "audio formát", jak má pak člověk vědět, jestli tím myslíš formát kontejneru nebo formát/standard kodeku nebo kýho výra.Když myslí formát kontejneru, tak nemá říkat formát audia
Je to jako říkat editoru fotek „JPG“, kancelářskému balíku „ODT“ a webovému prohlížeči „HTML“Nechápu proč...?.
Nejvíc mi vadí hlavně záměna opačná, totiž když někdo třeba prohlásí, že „přehraje DivX“ – člověk potom neví, jak úplnou implementaci MPEG-4 ASP má na mysli. A pak je v tom bordel a nikdo neví, co čím kdo myslí.Eh, že by měl na mysli právě DivX?
Eh, že by měl na mysli právě DivX?No jo, no.To je poměrně konkrétní pojmenování konkrétní implementace standardu mpeg4 part 2 - ASP.
ja mam empectyrku a to je lepsi nez naka ta tvoje smradlava prehistoricka empetrojka, ja mam barevnej displej a video - a co mas ty?Zvláště masová je ta fotografie bandy uvolněných, očividně spokojených puberťáků v procesu vychutnávání co je na stránkách výrobce. Ta přebíjí i spokojenou rodinku z kočkonosu.
Jak to, že Grunt výše ti o tom nic nenapsal?Protože by Grunt 90% svého času nedělal nic jiného.
Kupříkladu:
otec MP3) z Erlangenu o OCF (Optimum Coding in the Frequency domain), J. D. Johnstona z AT&T Bell Labs o Perceptual Transform Coding a Y. Mahieuxe a J. Petita z IRT/CNET o Transform coding of audio signals. MP3 není ani kontejner, jen oficiálně zvolená koncovka souboru, který obsahuje sled po sobě jdoucích paketů, každý z nich pozůstávajíce z hlavičky, kterou popisuje ta obluda co jsem jmenoval v předešlé větě a dat, která ke všemu může klidně obsahovat libovolnou kombinaci všech tří vrstev(ID3 tag není povinnost, jen rozšíření), který je na UNIXu díky ignoraci koncovek souborů zcela mimo a který se dřív jmenoval .bit (jakože bitstream). Lame sám o sobě tvrdí, že s MP3 nemá nic společného. No, možná libmp3(to lib je v UNIXových systémech jen nutný prefix pro knihovnu s názvem MP3), který se ovšem také sám o sobě dost degraduje tím, že přehraje všechny tři vrstvy bez blbých keců. Takže vlastně ani nevím co to je.
Tiskni
Sdílej: