Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Podobnou "přestřelku" jsem měl v jedné z diskuzí na tomto webu před nějakým časem i s panem Šimerdou, na kterého odkazuji o kousek výš, proto se nechci opakovat. Jste-li alespoň trochu počítačově gramotný, jistě si ji zvládnete dohledat sám. Každopádně i on v závěru uznal, že finance na mou mzdu skutečně z jeho daní nejdou.Aleši, dodej odkaz. Nepamatuju si, že bych se kdy s tebou dohadoval o financování veřejného školství. Spíš mi přijde, že máš nějaký osobní problém, který se snažíš řešit psaním mého jména jako magické formule na všechno :).
Ochota ucit se nove veci vas slechti, ale melo by to byt ve vasem volnem case - pokud vam to tedy neumoznuje pracovni smlouva, to by byla jina. Osobne bych vam to jako zamestnavatel v zadnem pripade netoleroval.Podle podmiňovacího způsobu soudím že zaměstnavatel nejste. Dovolil bych si dobrou radu - nezkoušejte to, zřejmě na to nemáte vlohy a nedopadlo by to dobře (pokud se, samozřejmě, nepřisajete na nějaký pěkný penězovod). Ale nic si z toho nedělejte - trenéra reprezentačního družstva také nemůže dělat každý a přesto lze v každé pivnici vyslechnout spoustu podobně laděných názorů.
Ochota ucit se nove veci vas slechti, ale melo by to byt ve vasem volnem caseA co jiného by v pracovní době měl dělat? (Myslím jiného než to samovzdělávání se a hraní si – zvlášť pokud je zaměstnancem VŠ…to by si měl hrát 2× a učit se 3×)
Paneboze dej nam rychle soukrome vysoke skolstviJo a tam to chodí jak? Tak, že s tím na co přijdou už se ani nemusí díky zafinancování dělit, ale můžou to použít pro dobro lidstva? IMHO Aleš Kapica splnil svůj úkol na 120%, protože už se o to rozdělit, do toho ho nikdo nenutil (doufám) .
Tiskni
Sdílej: