Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Už si povedal čo si chcel ? Tak môžeš isť písať chvály.
Chudoba existuje pretože existujú ľudia ako ty.
Neni lepsi to sverit profesionalovi, ktery to udela poradne a jednou pro vsechny instituce?to by teprve bylo plytvani penezi danoveho poplatnika, protoze by to stalo nejmene 10000x vice nez soucet toho kdyz to ruzni "Kapicove" budou delat kazdej zvlast, vhodnejsi reseni by bylo kdyby se informace od jednoho tohoto "Kapica" dostalo k ostatnim, aha to se vlastne stale v tomto blogu
… aby se obecne sdileli informace, reseni ci vyvoj, jako napr. https://www.otevrenamesta.cz/Ano. Ostatně, to byl také důvod proč jsem v mailové konferenci tohoto projektu. Ovšem věci, které se v ní zatím objevily souvisí spíš s úředničinou jako takovou. A o pomoc či spolupráci mě z této strany zatím nikdo nikdy nežádal. Ale obrátil se na mě s prosbou o radu chlapík od kriminálky, tak jsem mu poradil jak jsem nejlépe uměl a třeba ho to i nasměrovalo tam kam potřeboval. Musím přiznat, že mě udivilo proč v některých (z mého podhledu triviálních) oblastech tápal, protože bylo vidět, že má opravdu bohaté zkušenosti. Ale to už tak někdy bývá, když se nemá s kým člověk poradit. Byl jsem rád, že má o pomoc zájem a vzhledem k tomu, že se pak znovu neozval, předpokládám, že se dobral uspokojivého výsledku.
Myslím, že tento blog môže byť označený ako kvalitný zápis
Naahodou neresil si pxe memtest kterej dle vysledku nastartuje sam Linux, nebo zobrazi error? Mam to rozbehle, ale ten Linux pak ma naborene ACPINe, protože to nebylo zapotřebí. Stroje zralé na memtest by šly rovnou do reklamace. V podstatě není vůbec důvod se s ním zdržovat, protože některé problémy jsou tak zákeřné, že je stejně neodhalí. V minulosti, když byly ještě paměti drahé, jsem řešil takový problém skoro dva roky, než se ukázalo, že byly na vině hned 2 moduly ze čtyř. A chyba se projevovala jen v případě, že byly přítomny alespoň dva moduly. Takže jednotlivě paměti prošly, ale když jsem je testoval po dvojicích, tak se ukázaly chyby. Pak jsem musel testovat každou s každou, abych vůbec zjistil, které z nich jsou vlastně vadné. A mohl jsem si to dovolit až tehdy, kdy se koupil další stroj co měl DDR3 a další paměťové moduly, jimiž jsem mohl nahradit ty stávající, protože z původního stroje jely všechny virtuály co zajišťovaly laborky a tudíž na něm nebylo memtest možné spustit. A jiný stroj s DDR3 sloty tehdy k dispozici nebyl.
Výborné počtení. Díky.
Tiskni
Sdílej: