Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
A to vás mistře nenapadlo, že u Pitharta se tak nějak dá očekávat, že na nich nenechá nit suchou už prostě z ideologických důvodů? Myslíte, že zrovna on(a s ním další bojovníci za eurosocialismus s podporou ČT a ČRo, placených i z mých peněz(!!)) je objektivní?
Nostalgikom socializmu pripomínam, že ten systém, kde nešlo o to pracovať ale chodiť do práce, prakticky ekonomicky skrachoval a do 5, max. 10 rokov by skrachoval aj formálne.Behem obdobi 40 let socialismu u nas byl hospodarsky rust. Sice o polovinu pomalejsi nez na Zapade, presto rust. Zcasti proto, ze se skutecne pracovalo mene, a zcasti proto, ze cely system byl dost neefektivni co do rizeni. Oba problemy ovsem trapi vsechny centralizovane hierarchicke systemy (treba velke firmy v kapitalismu). Realne ovsem byl socialismus casto lepsi nez kapitalismus v mnoha zemich tretiho sveta - proto se jim ostatne take rikalo treti svet (druhy byl ten socialisticky).
Aj ten, čo sa na učňáku nenaučil anglicky, ak nie je lempl a darebák, remeslom si dokáže dnes zarobiť viac než bežný kancelársky papierohryz. Len to chce makať a nie ležať v liehu každý večer. A na "domluvení se" netreba oxfordskú aristokratickú angličtinu,…Mohu jen potvrdit. Dobrá polovina mých kamarádů, co absolvovala jenom učňák běžně jezdí po světě. A i když se neválí v milionech, žijou slušně. Mají však jiný problém – sehnat zaměstnance, co by se uměli k práci postavit tak jako oni a nesnažili se všechny a vše jen ojebávat.
S hodinovýma dotacema angličtiny na učilištích nemají šanci ani _začít_ koukat na filmy.On se nekdo fakt naucil anglicky ve skole?
Tiskni
Sdílej: