abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Nová verze

    Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 01:55 | Humor

    Microsoft zveřejnil zdrojový kód XAML Studia a uvolnil ho pod MIT licencí. XAML Studio je nástroj ze světa Windows, určený pro tvorbu uživatelského rozhraní aplikací pomocí XAML (Extensible Application Markup Language). Stalo se tak zhruba po osmi letech od prvního prohlášení Microsoftu, že se tento kód chystá zveřejnit.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 01:44 | Zajímavý projekt

    TimeCapsule, 'časová kapsle', je jazykový model trénovaný výhradně na datech z určitých míst a časových období, aby se tak napodobila autentická slovní zásoba, způsob vyjadřování a názory dané doby. Na Hugging face jsou k dispozici modely natrénované na historických textech dostupných v oblasti Londýna mezi lety 1800 až 1875.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    včera 17:55 | Nová verze

    Radicle byl vydán ve verzi 1.6.0 s kódovým jménem Amaryllis. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Upozornění

    Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:00 | Nová verze

    Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.

    VSladek | Komentářů: 1
    včera 01:22 | Nová verze

    Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    13.1. 21:33 | Nová verze

    Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    13.1. 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (5%)
     (0%)
     (8%)
     (19%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (44%)
    Celkem 441 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 21:12
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    Josef Kufner avatar 9.1.2020 00:38 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrátky s exif tagy - popáté
    Nebylo by lepší na toto použít nějaké PDF nebo něco takového a přidat to tam jako vrstvu, kde by se psalo rovnou na místo se jménem?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    9.1.2020 00:56 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrátky s exif tagy - popáté
    PDF? WTF?

    Já si práci snažím maximálně zjednodušovat, ne komplikovat. Pokud zkusíte kliknout na ten link s ukázkou prasopisu, tak si můžete všimnout, že lze odkazovanou stránku stáhnout a uložit pod unikátním názvem, který se ovšem liší matrika od matriky. Bohužel úzus pro jména není zrovna optimální z hlediska třídění, ale nešť. Opavská implementace, je ve srovnání se všemi ostatními archívy nejpoužitelnější. Jinde kupř. evidentně nepochopili, že pokud si nemůže badatel ten sken stáhnout, aby s ním mohl dále pracovat, tak tím jenom komplikují další zpracování. Naštěstí mohu v takovém případě použít alespoň fintu se screenshotem (viz výše).

    Pracovat s PDF je utrpení a křeč. Oproti tomu jpeg umí zobrazit kde co. A taky mohu obrázek ořezat, či jinak upravit, aby neobsahoval to co není nutné. Pokud bych nutně toužil po textové vrstvě, tak raději sáhnu po DjVu, které mi umožňuje přidat nejenom vrstvu v originále, ale i překlad a to vše mít v mnohem menším souboru, se kterým se mnohem líp pracuje než s PDF. Bohužel jen velmi málo lidí v téhle zemi pochopilo, proč se PDF jmenuje PDF.
    Max avatar 9.1.2020 13:27 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrátky s exif tagy - popáté
    Určitě zajímavý koníček, ale mně by to nebavilo a ani bych na to neměl skill (do nekonečna pročítat knihy, které bych neuměl ani přečíst, a to nemluvě ani o těch v jiných zemích).
    Všechna čest, já na to dlabu :D.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    vencour avatar 9.1.2020 15:20 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrátky s exif tagy - popáté
    Dík.
    Přidal jsem do výběru.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    9.1.2020 16:54 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrátky s exif tagy - popáté
    for i in $(ls -1 *.jpg) ; do    ----->    for i in *.jpg; do
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    15.1.2020 01:48 hermitek | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrátky s exif tagy - popáté
    Internetová genealogie mě zrovna taky docela baví... ale řešit přepis informací (jen) pomocí exif tagů mi připadá dost nevhodné. Doporučuju nainstalovat si nějaký genealogický software (tzn. GRAMPS), chvíli času strávit nad tím, jak jej efektivně používat a potom se naučit všechny údaje správně citovat. Jeho možnosti relevantního vyhledávání a exportu do vhodných formátů jsou určitě lepší, než řešit vše přes tagy samotných obrázků.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.