abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1983 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    26.3.2020 19:53 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    slušný trolling
    cbrpnk avatar 26.3.2020 22:18 cbrpnk | skóre: 10 | blog: bl0gium
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Nebyl čas hloubat nad tím co je blbě - rozkaz zněl jasně! Nesmí projít za žádnu cenu !
    26.3.2020 23:08 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Někdy je rychlejší těch 20 strojů oběhnout, než hloubat nad tím kde je chyba. Ten blogpost jsem napsal především proto, aby se i ostatní mohli poučit z toho, jaká blbost je mnohdy příčinou problému.
    vencour avatar 27.3.2020 10:56 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    No jo, vlastní chyby se pamatují nejlíp, že? A druhej jim neuvěří a přijdou mu nějak úchylný :-)
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    27.3.2020 11:14 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Tak jest. Dokud sám na nějakou nenarazí.

    Já teda nevím jak to mají druzí, ale mne zajímá, když měl někdo nějaký problém nejenom to, jak ho vyřešil, ale i jak ho řešil a co dělal blbě. Hodí se to, když se pak někdy sám dostanu do podobné situace.
    vencour avatar 27.3.2020 11:17 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Jj, jsou chyby náhodné a systémové (a další), případně občas se sejde víc šťouralů najednou. Takže je dobře vědět, v čem jsem se plet, když už k chybě došlo.
    Občas dávam k dobru vtip o Japoncích, kteří na objednávku z Ameriky "chceme 1000 kusů a můžou tam být 4 zmetky" odpověděli "posíláme 1000 kusů a 4 zmetky" :-)
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    27.3.2020 14:28 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Ještěže já chybi nedělám.
    27.3.2020 11:20 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Na druhou stranu je mi ale krajně protivné, když má někdo za málo při řešení problému vyvinout vlastní úsilí. To je taky důvod, proč mám v některých případech k poskytnutí pomoci krajní odpor.
    27.3.2020 11:35 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    mám v některých případech k poskytnutí pomoci krajní odpor
    to bude spíš jen standardní projev psychopatie
    27.3.2020 12:16 _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    To je ti podobný. Jenže čertsvý pohled občas pomůže a najednou vidíš, na co ten druhý má selektivní slepotu a bude se tím trápit hodiny. Ale chápu že jsi jen středoškolský bastlič, který tohle nemá kapacitu pochopit a zkušenosti s nějakým vývojem se u tebe očekávat prostě nedají.
    27.3.2020 12:24 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Samozřejmě. Máš pravdu. Akorát mi přijde zajímavé, když zjišťuji jak velká komerční řešení nejsou v jádru nic jiného než to, co jsem ubastlil pro svoji potřebu už o několik let dříve.
    27.3.2020 14:39 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Mimochodem. Tebe asi musí hodně srát, že tu laboratorní infrastrukturu na VŠ udělal čistě na bázi opensource absolvent strojní průmyslovky z r. 1987. A to ani nevíš, že jsem měl na té škole historicky nejhorší studijní studijní průměr a maturu za 13. A tuplem tě asi sere, že jsem tady jediný, kdo žádný titul nemá a je tímhle ústavem nepolíbený – tedy že se ho v minulosti ani nepokoušel studovat.
    27.3.2020 14:46 Bherzet | skóre: 19 | blog: Bherzetův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Já z VŠ taky utekl, ale moc si neumím vysvětlit, proč by někdo zmiňoval v každém druhém příspěvku tituly, aniž by z nich měl mindrák.
    27.3.2020 16:48 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Jestli tím byl zmíněn ten příspěvek, kterým jsem reagoval na Bourka, tak jsem tím chtěl říct, že mu do té hlavy primárně vlezl ten titul a až pak něco jiného. Stejně tak jsem mohl říct, že si tu hlavu vycpal diplomem, nebo jiným papírem.
    30.3.2020 14:42 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    No vidíte, to je právě ten rozdíl... většině lidí s (technickým) titulem, pokud zrovna nezůstali v akademickém prostředí, jsou tituly ukradené a vůbec je neřeší, zejména ne v nějakých náhodných diskuzích jako známku čehokoliv. Pro rozumné lidi (tj. vylučuji anonymní _trotly) to bude drtivá většina. Naopak vy se tady tituly nebo jejich absencí oháníte každou chvíli, takže spíš než na absolventy, co mají hlavu vycpanou diplomem, to vypadá na vás, že ji máte vycpanou mindrákem

    To je problém, který si musíte vyřešit sám, a můžu vás ujistit, že slovní kopance do lidí, co titul mají, řešením nebudou.

    Quando omni flunkus moritati
    30.3.2020 15:26 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Za to vy si rád a s chutí do těch co titul nemají kopnete.

    Pokud jde o vzhlížení k titulům, mám přesně opačnou zkušenost. Tady je nikdo neřeší. Za to jinde se mohli podělat z toho že nemají u svého jména i pitomé DiS.
    30.3.2020 16:31 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Za to vy si rád a s chutí do těch co titul nemají kopnete.
    Takové tvrzení jistě snadno dokážete nějakou citací...
    Quando omni flunkus moritati
    27.3.2020 14:53 _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    Mně je to úplně ukradený, stejně jako u každého z miliardy příspěvků kdy sám od sebe vytahuješ tituly jako měřítko, já se bavím jaký z toho máš mindrák. Hezky ti to leží v palici jako kovadlina.
    31.3.2020 23:12 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pozor na odsazení zakomentovaných řádků
    sedu netřeba, regexpu se dá taky vyhnout, já používám na začátku awkových skriptů
    NF==0 { next }
    substr($1,1,1)=="#" { next }
    
    a tudíž je jedno, jak je zakomentovaný řádek odsazený.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.