Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
stroj (DHCP) :~# budik -l awk: program limit exceeded: maximum number of fields size=32767 FILENAME="-" FNR=150 NR=150 awk: program limit exceeded: maximum number of fields size=32767 FILENAME="-" FNR=150 NR=150Nebyl čas hloubat nad tím co je blbě. Nebylo to dlouho co jsem konsolidoval konfiguraci z několika samostatných souborů do jednoho a při tom i dělal hromadu dalších úprav, včetně přidaných komentářů. Takže jsem jenom vykuchnul přes grep subnet, který jsem zrovna potřeboval probudit do samostatného souboru a použil ten. Až dnes jsem na to kápnul. Potřeboval jsem probrat jiný subnet, tak jsem si vykopíroval jenom kus který se ho týkal a objevila se stejná chyba. Což mi přišlo divné, protože šlo o pouhých 20 záznamů. No. Ukázalo se, že jádrem pudla byly komentáře, které jsem odsadil, aby při vizuální kontrole rázem padly do oka. DHCP server tu konfiguraci sežral, ale ten skript měl předtím, než došlo na parsování přes awk všechny komentáře odstranit přes sed a tam jsem to měl špatně ošetřené – Díky tomu odsazení mu neseděl regulární výraz. Znak
#
očekával na začátku řádku a tak komentáře procházely k dalšímu zpracování, ač neměly.
Tiskni
Sdílej:
mám v některých případech k poskytnutí pomoci krajní odporto bude spíš jen standardní projev psychopatie
Za to vy si rád a s chutí do těch co titul nemají kopnete.Takové tvrzení jistě snadno dokážete nějakou citací...
NF==0 { next } substr($1,1,1)=="#" { next }a tudíž je jedno, jak je zakomentovaný řádek odsazený.