Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Dino. Mezi novinky patří vylepšený přenos souborů (XEP-0447: Stateless file sharing), přepracované dialogy a další. Vyzkoušet lze i na (linuxových) telefonech.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim, která přidává podporu nového způsobu synchronizace informací o přečtení zpráv (XEP-0490: Message Displayed Synchronization jako nástupce XEP-0333: Displayed Markers), dále centrální stránku pro přehled všech aktivit (Activity feed) nebo vylepšení přepínání mezi více účty. Přehled dalších změn je k dispozici na oficiálních stránkách.
máte v hlavě nápad. Těšíte se. A pak se zaseknete na úplné hovadině, která vás hodí úplně jinam a z toho co jste chtěli původně nakonec neuděláte nicStavalo. Ale uz moc nestava. Vzdy, kdyz se zaseknu, reknu si, kolik casu chci venovat odseknuti. Pokud se neodseknu v danem limitu, jdu delat neco jineho. K zaseklemu tasku se vratim, kdyz je to mozne, dalsi den.
Dnes jsem na to málem potřeboval sekeru.
Týkalo se to jen klávesy COMPOSE
takovejde čudlik na klávesnici teda jako nemam a ani sem vo něm nikdy neslyšela :O :O třeba ho vyvojaři taky nemaj tak je to nenapadlo že to někdo mačká :O ;D
čudlik F23 na klávesnici taky nemam :D
My jablickari mame do F19 a to je tak akorat.
Přes Fn. S tím se jdi bodnout. Veškeré klávesnice, kde se používají F+ klávesy přes Fn stojí za houby.
Mně vyhovuje mi to co je v příloze. Žlutou oblast obsluhuje levý prostředník, fialovou lebý prsteník, červenou levý palec, modrou pravý palec a zelenou pravý prostředník. Ostatní klávesy mačkám ukazováčky. Případně tak abych nemusel moc házet rukama. Levou ruku mám na klávesnici opřenou furt a pravou střídavě chytám a používám myš.
..to vsechno proto ze nenosis Apple Watch a neznas! Jo mistr vesmiru a neznaaaaa!
Byl jsem nucen nosit ty sračky celý jeden rok. A kdyby ty křápy nebyly zapůjčené, s chutí bych je rozdupal. Ve srovnání s tím co mám ty šmejdy stály za pikaču. Celý svět se točil jenom kolem nabíjení. Nejraději by ti je naimplementoval natvrdo do zadnice.
To jestli je to pres Fn nebo default je zalezitost jedneho kliku v nastaveni. Kdybys chtel neco podobneho treba v debianu tak to mas pul dne gugleni a pul dne spilani na ruzne configy proc to nejde...
Sorry, ale nic podobného nechci, protože mi po vypnutí démona pro ibus všechno funguje jak chci.
Tiskni
Sdílej: