Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
máte v hlavě nápad. Těšíte se. A pak se zaseknete na úplné hovadině, která vás hodí úplně jinam a z toho co jste chtěli původně nakonec neuděláte nicStavalo. Ale uz moc nestava. Vzdy, kdyz se zaseknu, reknu si, kolik casu chci venovat odseknuti. Pokud se neodseknu v danem limitu, jdu delat neco jineho. K zaseklemu tasku se vratim, kdyz je to mozne, dalsi den.
Dnes jsem na to málem potřeboval sekeru.
Týkalo se to jen klávesy COMPOSE
takovejde čudlik na klávesnici teda jako nemam a ani sem vo něm nikdy neslyšela :O :O třeba ho vyvojaři taky nemaj tak je to nenapadlo že to někdo mačká :O ;D
čudlik F23 na klávesnici taky nemam :D
My jablickari mame do F19 a to je tak akorat.
Přes Fn. S tím se jdi bodnout. Veškeré klávesnice, kde se používají F+ klávesy přes Fn stojí za houby.
Mně vyhovuje mi to co je v příloze. Žlutou oblast obsluhuje levý prostředník, fialovou lebý prsteník, červenou levý palec, modrou pravý palec a zelenou pravý prostředník. Ostatní klávesy mačkám ukazováčky. Případně tak abych nemusel moc házet rukama. Levou ruku mám na klávesnici opřenou furt a pravou střídavě chytám a používám myš.
..to vsechno proto ze nenosis Apple Watch a neznas! Jo mistr vesmiru a neznaaaaa!
Byl jsem nucen nosit ty sračky celý jeden rok. A kdyby ty křápy nebyly zapůjčené, s chutí bych je rozdupal. Ve srovnání s tím co mám ty šmejdy stály za pikaču. Celý svět se točil jenom kolem nabíjení. Nejraději by ti je naimplementoval natvrdo do zadnice.
To jestli je to pres Fn nebo default je zalezitost jedneho kliku v nastaveni. Kdybys chtel neco podobneho treba v debianu tak to mas pul dne gugleni a pul dne spilani na ruzne configy proc to nejde...
Sorry, ale nic podobného nechci, protože mi po vypnutí démona pro ibus všechno funguje jak chci.
Tiskni
Sdílej: