Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Myslis, proc by darci meli byt solidarni s prijemci? Uplne ze stejnych duvodu, jake je k tomu vedou dnes.
To je dost asymetrický vztah, pokud je někdo dárcem do systému, ale musí dostatečně zaplatit, aby z toho systému měl i odpovídající výhody.
Ale i pokud by se vymeny lidskych organu prestaly konat, nic by se nestalo.
Jistěže by se něco stalo.
Alespon by se clovek vratil trosku blize prirozenym kolejim.
Tak jo. Ještě by mě zajímalo, jak do přirozených kolejí zapadá „nemecky ctyrlitrovy offroad.“
Je lhostejno, v jakem vztahu bude darce vuci systemu. Darce (ci pozustali) cini z dobrovolne vule - ci predpokladanym souhlasem. Stejne tak, jako je dnes. Je uplne jedno, jestli je statni nebo soukrome pojisteni. Nesouvisi to.
Proč tak činí?
Není součástí motivace reciprocita?
Par lidi by zemrelo drive a prirozene.\Michas zde offroady a zdravotnictvi.
Appeal to nature. Ale na čtyřlitrový offroad se náhodou nevztahuje… takže pokrytectví navíc.
Michas zde offroady a zdravotnictvi. Patrne to souvisi s tvym psotnikem.Nemíchá nic, pouze poukazuje na to pokrytectví, kterého se dopouští spousta lidí, kteří argumentují "přirozeností". Ta nesmyslnost téhle argumentace přirozeností by měla být zřejmá už z toho, že se bavíme po internetu. Připomíná mi to fundamentalistické křesťany, kteří se rozčilují, jak jsou homosexualita a další věci "nepřirozené", a následně úplně klidně a bez jakýchkoli výčitek cestují po světě tím, že nasednou do 80 tunové uměle natlakované kovové trubice, která se za pomocí spalování velkého množství zbytků prastarých špatně shnilých organismů vznese několik tisíc metrů do výše. Navíc pro člověka zcela nepřirozenou rychlostí. Ty seš na tom s tou tvou přirozeností úplně stejně.
-:1: parser error : Start tag expected, '<' not found Počkat, já myslel, že centralizace je špatná, mmkay, a že by věci měly b ^
Tiskni
Sdílej: