Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Jednou z věcí, na kterou jsem si u svého ThinkPadu hodně rychle zvykl, bylo scrollování do všech směrů. Prostě jen stisknu jedno tlačítko a pomocí trackpointu dojedu kam chci. O to více mi vadilo, že jedna z mých nejpoužívanějších aplikací - Firefox - tuto funkci vesele ignorovala a při jakémkoliv pokusu někam horizontálně odscrollovat reagovala posunem zpět/vpřed v historii.
U rodičů se obvykle k Internetu připojuji přes GPRS od Eurotelu. Doteď můj notebook s mobilním telefonem komunikoval buď přes USB kabel anebo přes infraport, ale protože jsem si nedávno pořídil dva Bluetooth adaptéry, tak jsem se rozhodl, že dnes vyzkouším připojení pomocí modrého zubu.
V letošním roce mám již za sebou národní srovnávací zkoušku, úspěšně jsem odmaturoval a včera mi přišel dopis z poslední vysoké školy, na kterou se hlasím. Jsem přijat ke studiu. Stejně jako na dvou předchozích. Místo toho, abych byl ale šťastný a užíval si prodloužené prázdniny, mám pocit, že to nejtěžší je ještě přede mnou. Musím se rozhodnout, kam nakonec nastoupím.