V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Před časem jsem našel ve Vzkazech správcům požadavek na vytvoření spolupracujících blogů. Tedy aby člověk měl možnost zadat adresy podobných blogů. Já jsem to trošku zobecnil, ač princip zůstal stejný. V nastavení svého blogu máte možnost zadat adresy stránek, které sledujete nebo máte rádi. Doufám, že se vám tato novinka bude líbit. A příjemně nastavovat.
Nesmím zapomenou na aktuální opravy. Nejdříve nefungoval vlastní počet zpráviček v šabloně a také mi lidé neustále hlásili, že mohli bez hesla či se špatným heslem změnit nastavení svého účtu. Ale to se jim jen zdálo . Ty změny se neuložily do databáze, takže byly jen dočasné. Teď okamžitě přeruším zpracování formuláře, pokud heslo nesouhlasí.
Nicméně uznávám, že jde o celkem vážný problém. Aplikace je napsána tak, že metody nastavující jednotlivé parametry vrací boolean, zda byla operace úspěšná, nebo má být operace přerušena. Po zpracování všech parametrů se otestuje proměnná canContinue
a podle ní se buď opět zobrazí formulář nebo se změny uloží do databáze. A jelikož tyto metody pracují nad objektem z cache, změny se projeví na webu, i když je uložení zamítnuto. Jediným řešením by bylo naklonovat objekt a nastavení paremtrů provádět na kopii. A teprve když je to úspěšné, vyměnit objekty v cachi.
Tiskni
Sdílej: