Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Před časem jsem našel ve Vzkazech správcům požadavek na vytvoření spolupracujících blogů. Tedy aby člověk měl možnost zadat adresy podobných blogů. Já jsem to trošku zobecnil, ač princip zůstal stejný. V nastavení svého blogu máte možnost zadat adresy stránek, které sledujete nebo máte rádi. Doufám, že se vám tato novinka bude líbit. A příjemně nastavovat.
Nesmím zapomenou na aktuální opravy. Nejdříve nefungoval vlastní počet zpráviček v šabloně a také mi lidé neustále hlásili, že mohli bez hesla či se špatným heslem změnit nastavení svého účtu. Ale to se jim jen zdálo . Ty změny se neuložily do databáze, takže byly jen dočasné. Teď okamžitě přeruším zpracování formuláře, pokud heslo nesouhlasí.
Nicméně uznávám, že jde o celkem vážný problém. Aplikace je napsána tak, že metody nastavující jednotlivé parametry vrací boolean, zda byla operace úspěšná, nebo má být operace přerušena. Po zpracování všech parametrů se otestuje proměnná canContinue
a podle ní se buď opět zobrazí formulář nebo se změny uloží do databáze. A jelikož tyto metody pracují nad objektem z cache, změny se projeví na webu, i když je uložení zamítnuto. Jediným řešením by bylo naklonovat objekt a nastavení paremtrů provádět na kopii. A teprve když je to úspěšné, vyměnit objekty v cachi.
Tiskni
Sdílej: