Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Před časem jsem našel ve Vzkazech správcům požadavek na vytvoření spolupracujících blogů. Tedy aby člověk měl možnost zadat adresy podobných blogů. Já jsem to trošku zobecnil, ač princip zůstal stejný. V nastavení svého blogu máte možnost zadat adresy stránek, které sledujete nebo máte rádi. Doufám, že se vám tato novinka bude líbit. A příjemně nastavovat.
Nesmím zapomenou na aktuální opravy. Nejdříve nefungoval vlastní počet zpráviček v šabloně a také mi lidé neustále hlásili, že mohli bez hesla či se špatným heslem změnit nastavení svého účtu. Ale to se jim jen zdálo . Ty změny se neuložily do databáze, takže byly jen dočasné. Teď okamžitě přeruším zpracování formuláře, pokud heslo nesouhlasí.
Nicméně uznávám, že jde o celkem vážný problém. Aplikace je napsána tak, že metody nastavující jednotlivé parametry vrací boolean, zda byla operace úspěšná, nebo má být operace přerušena. Po zpracování všech parametrů se otestuje proměnná canContinue
a podle ní se buď opět zobrazí formulář nebo se změny uloží do databáze. A jelikož tyto metody pracují nad objektem z cache, změny se projeví na webu, i když je uložení zamítnuto. Jediným řešením by bylo naklonovat objekt a nastavení paremtrů provádět na kopii. A teprve když je to úspěšné, vyměnit objekty v cachi.
Tiskni
Sdílej: