Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
aneb další větší změna. Yin naimplementoval bug 469, což je podpora více autorů pro jeden článek. Nicméně jsme to vzali zgruntu a vyřešili i další problémy. Například zlepšit výkon při prohlížení článků určitého uživatele, samostatná stránka s hezkým url pro každého autora, autor už nemusí být uživatelem Abíčka, autor si už nemůže svévolně změnit jméno na nějaký nesmysl, u autora ukládáme jeho osobní údaje pro potřebu redakce. První verze vypadá funkčně, snad brzy tuto funkcni vylepšíme a přidáme další funkce, třeba text o autorovi či foto.
Teď me začíná trápit velikost dat v tabulce revize, což je primitivní implementace SCM. Verzování bylo snadné na implementaci a je maximálně rychlé, protože neukládám diffy ale celá data. Objem dat začíná být problém a měl bych jej začít řešit zavčasu. Mohli bychom poskytnout finanční odměnu, kdyby mě toho problému někdo zbavil. Požadavky: pure java, změny se týkají jen starších revizí (tabulka revize), mezi revizemi se ukládají jen diffy, diffy ignorují řádky (když někdo napíše dlouhý odstavec a někdo jiný změní jeden překlep, aby changeset obsahoval jen index a změnu, klasický diff vypíše index, původní řádek a změněný řádek). Pokud se do toho někdo chce pustit, nechť mě kontaktuje a domluvíme se na podrobnostech.
Tiskni
Sdílej:
něco.cz/muj_obsah/uzivatel-1569599
je daleko méně logické než něco.cz/uzivatel-1569599/muj_obsah
.
Představ si to jako souborový systém:
- uživatel - uživatel 1 - uživatelůb obsah - články - komentáře - zprávičky - uživatelův weblog - uživatel 2 - uživatelůb obsah - články - komentáře - zprávičky - uživatelův weblog - články - článek číslo 1 - komentáře - syndikace komentářů (RSS) - článek číslo 2 - komentáře - syndikace komentářů (RSS) - software - skupina software 1 - podskupina software 1 - software číslo 1 - skupina software 2 - podskupina software 3 - software číslo 2A tak dále.
/clanky/nazev-clanku/komentare/
/diskuze/nazev-diskuze/
... namísto /forum/show/12345
. Je to daleko logičtější. (U toho článku bych dokonce dělal URL ve stylu: /clanky/2006/12/nazev-clanku
-- pak to bude ještě lepší.)
Dále, do URL patří pomlčky, ne podtržítka. Má to určitý vliv na vyhledavače, i když ne moc velký. Daleko důležitější jsou HTML tagy <title>. Ty bych tvořil podobně jako ta URL, např.:
- Název článku (ABCLinuxu: Linux na stříbrném podnose)freshmouse (A v kroužku) jabber.org
).
První verze -(diff)> druhá verze -(diff)> třetí verze
Můj přístup:Třetí verze -(diff)> Druhá verze -(diff)> první verze
Pokud přidávám další verzi, udělám pouze diff mezi třetí a čtvrtou verzí a postup při získávání úplně původní revize pak bude
Čtvrtá verze -(diff)> třetí -(diff)> druhá -(diff)> první
v mém případě, nebo
První verze -(diff)> druhá -(diff)> třetí -(diff)> čtvrtá
ve tvém případě při získávání poslední revize. Jak jsem psal, vycházel jsem z toho, že poslední revize by se tahala častěji než první, takže by při jejím získávání nebylo potřeba procházet verzemi od začátku. Pokud je ovšem tabulka revizí používána pouze při přístupu k některé předchozí verzi a při změně textu, je to asi vcelku jedno.
select verze from verze where cesta=? order by kdy desc limit 0,1 select max(verze) from verze where cesta=?IMHO by oba prikazy mely byt ekvivalentni, ale mysql si to zrejme nemysli.
order by verze desc
? Pokud by měl sloupec "kdy" třeba duplicitní hodnoty...
(kód Ábíčka neznám, nestíhám ani vlastní projekty, takže jen odhaduju podle popisu)