Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Než naimplementuju ukládání rozdílů do revizí, musím se zbavit formátu SIMPLE v datech Abíčka. Teď můžete buď formátování řídit sami (značky BR, P) nebo to nechat na systému (prázdný řádek). Druhý způsob nazývám SIMPLE formátem a při renderování jej automaticky převádím na HTML (doplněním značky P). Pominu-li neefektivnost (opakovat tuto relativně složitou operaci při každém zobrazení), obávám se implikací při ukládání revizí.
Nejspíše zbytečně, po aplikování rozdílů dostanu původní text, takže o nic nepřijdu. Ale stejně bych se rád této koule na noze zbavil. Ale jak? HTML kód by se měl nejdříve pročistit, na což existují utility jako htmllint. V javě je ale výběr složitější. Java obdoba zásadně nevydává balíčky a alternativy mě také nenadchly. Snad je NekoHTML vypadá zajímavě, akorát vyžaduje bumbrlíčka Xerces. Takže se ptám, máte někdo v Javě zkušenosti s vytvářením validního HTML?
Na závěr pár oprav: 642 (další chyby související se zavedením autorů), 443 (vytvářet prázdné diskuse, aby fungovaly nepřečtené komentáře), 631 (značka break u blogů), 12 (fronta zpráviček) a 18 (redakční systém, lepší hledání v honorářích).
Tiskni
Sdílej:
import org.cyberneko.html.parsers.SAXParser; import org.dom4j.Document; import org.dom4j.io.SAXReader; public class Main { private final SAXReader htmlReader; private final SAXParser parser = new SAXParser(); private Document document; private Main() throws SAXNotRecognizedException, SAXNotSupportedException { prepareParser(); htmlReader = new SAXReader(parser); document = htmlReader.read(… stream s HTML…); } private void prepareParser() throws SAXNotRecognizedException, SAXNotSupportedException { parser.setFeature("http://cyberneko.org/html/features/scanner/script/strip-comment-delims", true); parser.setFeature("http://cyberneko.org/html/features/scanner/style/strip-comment-delims", true); parser.setProperty("http://cyberneko.org/html/properties/names/elems", "lower"); parser.setProperty("http://cyberneko.org/html/properties/names/attrs", "lower"); parser.setProperty("http://cyberneko.org/html/properties/default-encoding", "windows-1250"); } }Nedávno jsem narazil ještě na nový projekt HtmlCleaner, zatím jsem ho nezkoušel.