Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Neradujte se, blogy nekončí. Ale napsal jsem další nastavení, díky kterému si je může každý uživatel vypnout. Stačí nastavit hodnotu na nulu a přestanou se na hlavní stránce zobrazovat. Tím pádem ti, kteří je nechtějí číst, ztratí pokušení je číst a neustále si na ně stěžovat. Pro ostatní zároveň vznikla možnost nastavit si, kolik čerstvých zápisků se má na úvodní stránce zobrazovat, maximum je třicet.
Tiskni
Sdílej:
Diki (konecne).zdrojaky jsou verejne pristupne pod GPL, mohl to kdokoliv kdykoliv napsat.
Da se jeste nejak nastavit nezobrazovani komentaru k clankum, zpravickam a ankete?Myslis nezobrazit komentare, kdyz zobrazujes clanek, zpravicku, blog ci anketu? A to vzdycky?
zdrojaky jsou verejne pristupne pod GPL, mohl to kdokoliv kdykoliv napsat.promin
Myslis nezobrazit komentare, kdyz zobrazujes clanek, zpravicku, blog ci anketu? A to vzdycky?ano Vis, doma jsem si zablokoval abclinuxu (uz nekolik mesicu), protze vzdycky kdyz jsem cetl ty komentare, nebo blogy, vzdycky mne to tak akorat nas*** . Zabil jsem tim spoustu casu a nicil si zdravi. Ted jsem ve skole a jen tak ze zvedavosti jsem se sem podival. Clanky jsou vyborne, zpravicky take, zije to tady tak jak nikde jinde, ale ty komentare.... Nejradej bych o nich ani nevedel. Uz i prvni komentar, nebo jenom nadpis komentare dokaze cloveka donutit ze zvedavosti se na ten zbytek podivat, a to opravdu vetsinou neni prijemny zazitek
Uf, uz jsem se lekl.Nebud naivni :P Zadny provozovatel nebude tak rychle rusit neco, co zvysuje navstevnost jeho stranek (jen odhaduji podle aktivity) a navic poskytuje sluzbu ctenarum, kterou konkurence nema, to by musel byt silenec.