Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.

popr nejaký perfekcionista, ktorému vadí, že tam vôbec nejaká chyba bola ...
To já jsem ale nehodnotil snahu vylepšovat abcl, já jsem hodnotil jen zápisek. A hned v prvním odstavci mě autor naštval použitím slova algoritmus. Nemám rád, když se vznešená slova používají pro každou blbinu (ikdyž je to třeba formálně správně). Když už jsme u toho tak, jsem se trochu podivil i nad použitím slova sofistikovaný ve vysvětlení té chyby. Je to balast, do vysvětlení nic takového nepatří. "Obsahuje sofistikovanou ochranu" nebo "vznikne číslo, které se zpracuje složitou matematickou funkcí (na bázi logaritmu)". Přispívají ta slova nějak k ozřejmění problému?
Snaha vylepšovat tenhle web je jistě hodna ocenění, ale představuju si trochu jiné ocenění než dobré hodnocení blogu. A taky je to oprava chyby, ne nová funkce, po které všichni prahneme
Kdyby ti každou hodinu na deset minut vypadl obraz v televizi kvůli nějaké chybě u provozovatele stanice, taky bys posílal děkovné dopisy až by to opravili? Jestliže něco závisí jen na nadšenectví několika málo jednotlivců, tak to nemůže mít tuhý kořínek a dříve nebo později to shnije. To se týká nejen tohohle webu ale i třeba samotného linuxu. I na to je třeba pamatovat při hledání správné formy ocenění.
Třeba nemá rád 100% čistotu, hodnotu atd.? Pak snad ale může ještě nehlasovat.
Tiskni
Sdílej: