abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    hikikomori82 avatar 16.7.2008 09:39 hikikomori82 | skóre: 18 | blog: foobar | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Podla mna nemate stitky dobre. Vacsinou obsahuju uplne hluposti. Mal by ich menit len autor alebo poverene osoby. Tak ako je to napr. na slashdote
    16.7.2008 10:43 met | skóre: 9 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Proč je problém měnit mail v Bugzille na Abíčku? Nevím, jak to funguje uvnitř, jen vím, že v jiných bugzillách, např. bugzilla.mozilla.org ten mail měnit jde.
    16.7.2008 10:47 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    No ja nevim, nikdy jsem to nezkousel
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    16.7.2008 10:52 met | skóre: 9 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    V nastaveních, záložka Name and Password https://bugzilla.mozilla.org/userprefs.cgi?tab=account obsahuje položku "New email address". Pošle to pak tuším 2 maily na nový i starý mail a nějak se to přes ně potvrdí.

    Ta samá záložka na abíčku http://bugzilla.abclinuxu.cz/userprefs.cgi?tab=account tu položku s mailem nemá, tak IMHO jen nemáte v konfiguraci povolenou změnu mailu.
    freshmouse avatar 16.7.2008 11:53 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Je to někdo, kdo štítky používá? To by mě docela zajímalo...
    16.7.2008 12:07 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Používá? Podle mne hlavní použití štítků je ve vyhledávání a filtrování, a k tomu podle mne zatím není naprogramovaná podpora – jediná možnost je nechat si vypsat všechny objekty k nějakému štítku, a to ještě musíte znát adresu, jak se ke štítkům dostat – protože odkaz teď jestli se nepletu nikde není. Jinými slovy, štítky je možné vytvářet a přiřazovat, ale možnost je pak „používat“ zatím není. Ale kdyby se na to někdo vrhnul a podporu štítků do vyhledávání nebo dokonce do procházení článků, blogů, diskuzí apod. dopsal, budou myslím všichni rádi.
    16.7.2008 12:56 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Brzy skoro vsichni, diskusni fora nebudou cleneny na podfora, ale bude jedno jedine a pres stitky budes moci filtrovat dotazy.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2008 14:38 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    freshmouse avatar 16.7.2008 14:57 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Trotlování, trolování, magorárna, data v čudu... :-D
    freshmouse avatar 16.7.2008 17:23 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Nicméně štítek "Jarda bloguje" je ode mě. A rozhodně si myslím, že je potřebný. :-)
    Václav 16.7.2008 14:58 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Demence vládne světu, nenaděláš nic.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    16.7.2008 15:35 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Zajímavé by bylo k tomu vytáhnout data vytvoření z databáze. Protože takovéhle nesmyslné štítky se tu objevují průběžně od počátku. Nemyslím si, že by to anonymně dělal několik měsíců jeden člověk, aniž by na to chtěl nějak upozornit, a zároveň si dovedu představit, že by na nápad vytvářet takové štítky přicházeli různí lidé průběžně. Takže kde se tam berou tyhle štítky je pro mne záhadou.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2008 15:59 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Drtivá většina hloupostí z prvních dvou stránek je od jediného trola. Dokonce jsem uhodnul od kterého. Navrhnul bych, aby se u štítků ukazoval autor (vytvoření, ne přiřazení), ale mám pocit, že by to ani nepomohlo :-(
    Václav 16.7.2008 16:04 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Dej ajpinu, utlučeme ho paketama O:-)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    16.7.2008 16:16 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    To má teda výdrž. Ale zveřejňovat autora štítku je asi jediná věc, co se s tím dá dělat. Protože když uvidí autora jenom administrátoři, zase se určitě najde někdo, komu se nebude líbit, pokud jméno toho trola zveřejní. Že bychom funkci blokování aplikovali i na štítky? ;-)
    16.7.2008 16:49 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Toz to naimplementuj, v databazi autor je. Stejne jako kdo kdy priradil ci smazal stitek.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    Luboš Doležel (Doli) avatar 16.7.2008 17:56 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Hotovo, dal jsem to do CVS.
    16.7.2008 17:21 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tag cloud & jednotný login v bugzille
    Další novinkou je možnost přihlásit se do bugzilly bez registrace, jen s pomocí účtu z Abíčka (bug 682). Dan Ohnesorg nakonfiguroval bugzillu, aby načítala uživatele z LDAPu.
    Třikrát hurá, třikrát sláva. Konečně můžu používat bugzillu aniž bych si předtím pokaždé musel napsat o nové heslo...
    Quando omni flunkus moritati

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.