Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
začíná mi to být líto. Vůbec nevím, kdy všechny ty sračky přeberu.kdysi davno jsem se k tomu dostal, zjistil, ze vetsina jsou opravdu sracky, ktere jsem obratem smazal a od te doby nezalohuju. Resp. co trochu za neco stoji mam zalohovane na nejakem git serveru a na externi disk zalohuju fotky. Jednou za cas (obvykle pred upgradem fedory
du -s temp/ 149G temp/
rdiff-backup \ -v7 \ --print-statistics \ --exclude-device-files \ --exclude-fifos \ --exclude '/home/jakub/music' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mkv' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.avi' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mp4' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.iso' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.deb' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mov' \ --exclude '/home/jakub/.local/share/Trash' \ --exclude '/home/jakub/.private-data' \ --exclude '/home/jakub/.SpiderOak' \ --exclude '/home/jakub/.wine' \ --exclude '/home/jakub/.links2' \ --exclude '/home/jakub/.VirtualBox*' \Co je ale hlavní (a proč jsem to psal) je fakt, že se těmi daty vůbec nemusím probírat (resp. max. stejně, jako se probírám daty v ~)
Tento týden jsem se dobře vyškolil. Nasdílel jsem kamarádovi v GDisku jednu složku, ve které byly tisíce souborů organizovaných do různých podsložek (byla to záloha z jeho starého počítače) a on to na svém PC přesunul ze složky GDisku pryč. Mě to z té nasdílené složky zmizelo, ale v GDisku to zůstalo - zjistil jsem to tak, že se mi neuvolnilo místo a v žádném koši to nebylo. Nakonec jsem to našel ve složce "Všechny položky", kde je všechno na jedné hromadě. Nepřišel jsem jednoduchý způsob, jak ty soubory vyhledat a odstranit. Dost jsem si tím přidal práce.
Dropbox to má pořešené jinak - má "koš" v každé složce.
Určité řešení je na GUG.
Vždyt zde když člověk uveřejní nějakou zprávičku tak pár dní ji redakce nevydá, protože buď se tam nikdo ani nekoukne nebo protože ta distribuce není tím co by oni chtěli.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin, maximálně pár dní. Osobní zkušenost. ~,^
Co se distribucí týče, mám pocit, že něco, jako je ta aktuální, jsme už mazali.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin.To bych si mohl vzít osobně.
Myslím, že ta zprávička měla hlavu i patu
Já si to nemyslím, ostatně hned první ze dvou "souvětí" je prostě divné:
Na ftp nvidia se objevily nové ovladače pro nový openSUSE 13.1, Soubory Nvidia 13.1.
bylo to jen oznámení pro lidi používají openSUSE
Přesně.
A ty jsi guru češtiny? Asi ne.
^_^
Na platnosti tohoto článku se za dva roky bohužel nic nezměnilo. Spíše naopak, rozbitých funkcí a stránek je čím dál víceHm, v tom článku není žádná zmínka o rozbitých stránkách a funkcích. A krom toho asi něco dělám špatně, protože na rozbité funkce a stránky nějak nenarážím.
Tiskni
Sdílej: