V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
začíná mi to být líto. Vůbec nevím, kdy všechny ty sračky přeberu.kdysi davno jsem se k tomu dostal, zjistil, ze vetsina jsou opravdu sracky, ktere jsem obratem smazal a od te doby nezalohuju. Resp. co trochu za neco stoji mam zalohovane na nejakem git serveru a na externi disk zalohuju fotky. Jednou za cas (obvykle pred upgradem fedory
du -s temp/ 149G temp/
rdiff-backup \ -v7 \ --print-statistics \ --exclude-device-files \ --exclude-fifos \ --exclude '/home/jakub/music' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mkv' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.avi' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mp4' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.iso' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.deb' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mov' \ --exclude '/home/jakub/.local/share/Trash' \ --exclude '/home/jakub/.private-data' \ --exclude '/home/jakub/.SpiderOak' \ --exclude '/home/jakub/.wine' \ --exclude '/home/jakub/.links2' \ --exclude '/home/jakub/.VirtualBox*' \Co je ale hlavní (a proč jsem to psal) je fakt, že se těmi daty vůbec nemusím probírat (resp. max. stejně, jako se probírám daty v ~)
Tento týden jsem se dobře vyškolil. Nasdílel jsem kamarádovi v GDisku jednu složku, ve které byly tisíce souborů organizovaných do různých podsložek (byla to záloha z jeho starého počítače) a on to na svém PC přesunul ze složky GDisku pryč. Mě to z té nasdílené složky zmizelo, ale v GDisku to zůstalo - zjistil jsem to tak, že se mi neuvolnilo místo a v žádném koši to nebylo. Nakonec jsem to našel ve složce "Všechny položky", kde je všechno na jedné hromadě. Nepřišel jsem jednoduchý způsob, jak ty soubory vyhledat a odstranit. Dost jsem si tím přidal práce.
Dropbox to má pořešené jinak - má "koš" v každé složce.
Určité řešení je na GUG.
Vždyt zde když člověk uveřejní nějakou zprávičku tak pár dní ji redakce nevydá, protože buď se tam nikdo ani nekoukne nebo protože ta distribuce není tím co by oni chtěli.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin, maximálně pár dní. Osobní zkušenost. ~,^
Co se distribucí týče, mám pocit, že něco, jako je ta aktuální, jsme už mazali.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin.To bych si mohl vzít osobně.
Myslím, že ta zprávička měla hlavu i patu
Já si to nemyslím, ostatně hned první ze dvou "souvětí" je prostě divné:
Na ftp nvidia se objevily nové ovladače pro nový openSUSE 13.1, Soubory Nvidia 13.1.
bylo to jen oznámení pro lidi používají openSUSE
Přesně.
A ty jsi guru češtiny? Asi ne.
^_^
Na platnosti tohoto článku se za dva roky bohužel nic nezměnilo. Spíše naopak, rozbitých funkcí a stránek je čím dál víceHm, v tom článku není žádná zmínka o rozbitých stránkách a funkcích. A krom toho asi něco dělám špatně, protože na rozbité funkce a stránky nějak nenarážím.
Tiskni
Sdílej: