Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Na zálohování disku používám CrashPlan, na synchronizaci dat mezipočítači SugarSync. Ten ale změnil podmínky a zrušil Free plan. Na první pohled se mi 75 dolarů ročně za nejnižší plán zdálo hodně, tak jsem začal zkoumat alternativy.
Moje požadavky jsou poměrně malé: jednotky giga místa, spolehlivost, synchronizace několika počítačů (ideálně vybrané adresáře), vhodná je multiplatformnost a webový přístup pro sdílení. Důležité je, abych službu jednou nastavil a už se o ni nemusel starat. Když přidám nebo změním soubor, sama jej v krátké době zazálohuje. Služba nemusí být zdarma, ale přijatelná cena je do tisícovky ročně. Aktuálně budu zkoumat tyto služby: Google Drive, Copy a DropBox.
Alternativně mě napadá, zda existuje nějaký spolehlivý FOSS produkt, který bych nahrál na svůj linux server od AdminIT. Nejsložitější úkol, který vývojáři musí vyřešit, je spolehlivost synchronizace, když se se souborem pracuje. Fakt nechci kvůli chybce přijít o data.
Jaké máte zkušenosti?
PS Na platnosti tohoto článku se za dva roky bohužel nic nezměnilo. Spíše naopak, rozbitých funkcí a stránek je čím dál více .
Tiskni
Sdílej:
začíná mi to být líto. Vůbec nevím, kdy všechny ty sračky přeberu.kdysi davno jsem se k tomu dostal, zjistil, ze vetsina jsou opravdu sracky, ktere jsem obratem smazal a od te doby nezalohuju. Resp. co trochu za neco stoji mam zalohovane na nejakem git serveru a na externi disk zalohuju fotky. Jednou za cas (obvykle pred upgradem fedory
du -s temp/ 149G temp/
rdiff-backup \ -v7 \ --print-statistics \ --exclude-device-files \ --exclude-fifos \ --exclude '/home/jakub/music' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mkv' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.avi' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mp4' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.iso' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.deb' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mov' \ --exclude '/home/jakub/.local/share/Trash' \ --exclude '/home/jakub/.private-data' \ --exclude '/home/jakub/.SpiderOak' \ --exclude '/home/jakub/.wine' \ --exclude '/home/jakub/.links2' \ --exclude '/home/jakub/.VirtualBox*' \Co je ale hlavní (a proč jsem to psal) je fakt, že se těmi daty vůbec nemusím probírat (resp. max. stejně, jako se probírám daty v ~)
Tento týden jsem se dobře vyškolil. Nasdílel jsem kamarádovi v GDisku jednu složku, ve které byly tisíce souborů organizovaných do různých podsložek (byla to záloha z jeho starého počítače) a on to na svém PC přesunul ze složky GDisku pryč. Mě to z té nasdílené složky zmizelo, ale v GDisku to zůstalo - zjistil jsem to tak, že se mi neuvolnilo místo a v žádném koši to nebylo. Nakonec jsem to našel ve složce "Všechny položky", kde je všechno na jedné hromadě. Nepřišel jsem jednoduchý způsob, jak ty soubory vyhledat a odstranit. Dost jsem si tím přidal práce.
Dropbox to má pořešené jinak - má "koš" v každé složce.
Určité řešení je na GUG.
Vždyt zde když člověk uveřejní nějakou zprávičku tak pár dní ji redakce nevydá, protože buď se tam nikdo ani nekoukne nebo protože ta distribuce není tím co by oni chtěli.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin, maximálně pár dní. Osobní zkušenost. ~,^
Co se distribucí týče, mám pocit, že něco, jako je ta aktuální, jsme už mazali.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin.To bych si mohl vzít osobně.
Myslím, že ta zprávička měla hlavu i patu
Já si to nemyslím, ostatně hned první ze dvou "souvětí" je prostě divné:
Na ftp nvidia se objevily nové ovladače pro nový openSUSE 13.1, Soubory Nvidia 13.1.
bylo to jen oznámení pro lidi používají openSUSE
Přesně.
A ty jsi guru češtiny? Asi ne.
^_^
Na platnosti tohoto článku se za dva roky bohužel nic nezměnilo. Spíše naopak, rozbitých funkcí a stránek je čím dál víceHm, v tom článku není žádná zmínka o rozbitých stránkách a funkcích. A krom toho asi něco dělám špatně, protože na rozbité funkce a stránky nějak nenarážím.