Termy (GitHub) je multiplatformní terminál postavený nad frameworkem Electron. Může zaujmout automatickým doplňováním IntelliSense a integrovaným editorem z Visual Studio Code. Ke stažení je AppImage.
Univerzita Illinois objevila zranitelnost v Intel CPU u SoC Ring Interconnect. O zranitelnosti se mluví jako o "Lord of the Ring(s)". Výzkum byl zaměřen na procesory Skylake/Coffeelake, takže není jasné, zda postihuje i novější architektury. Procesory AMD používají jiné druhy propojení, takže tam je zatím stav neznámý, resp. vyžadoval by další výzkum. Podrobnosti naleznete na The Hacker News, samotná publikace pak viz: 2103.03443.pdf. Dále jsou k dispozici zdrojové kódy pro test zranitelnosti na GitHub - lotr.
Toužíte si prohlížet YouTube videa v konzoli? Pokud ano, je zde projekt ytfzf, který vám to umožní. Jedná se o bash script, který jako backend mj. používá youtube-dl.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript naprogramované v Rustu, bylo vydáno ve verzi 1.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Z novinek lze zmínit experimentální podporu WebGPU API. Cílem je podpora TensorFlow.js s GPU akcelerací.
Byla vydána verze 8.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd. Přehled novinek v changelogu. Linux byl povýšen na verzi 5.10.20. GParted na verzi 1.2.0. Xfce na verzi 4.16. Nově byl začleněn paperkey pro vytištění OpenPGP privátních klíčů.
Byly vyhlášeny výsledky soutěže firmy Adfinis o nejlepší šablony pro LibreOffice. Z třiceti přihlášených vybrala porota šest vítězů. Všechny šablony si lze prohlédnout a stáhnout na stránce s oznámením o výsledcích soutěže. Green cabinet připravuje překlady šablon do češtiny, obdobně jako to již učinili v případě šablon indonéské komunity.
Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Na zálohování disku používám CrashPlan, na synchronizaci dat mezipočítači SugarSync. Ten ale změnil podmínky a zrušil Free plan. Na první pohled se mi 75 dolarů ročně za nejnižší plán zdálo hodně, tak jsem začal zkoumat alternativy.
Moje požadavky jsou poměrně malé: jednotky giga místa, spolehlivost, synchronizace několika počítačů (ideálně vybrané adresáře), vhodná je multiplatformnost a webový přístup pro sdílení. Důležité je, abych službu jednou nastavil a už se o ni nemusel starat. Když přidám nebo změním soubor, sama jej v krátké době zazálohuje. Služba nemusí být zdarma, ale přijatelná cena je do tisícovky ročně. Aktuálně budu zkoumat tyto služby: Google Drive, Copy a DropBox.
Alternativně mě napadá, zda existuje nějaký spolehlivý FOSS produkt, který bych nahrál na svůj linux server od AdminIT. Nejsložitější úkol, který vývojáři musí vyřešit, je spolehlivost synchronizace, když se se souborem pracuje. Fakt nechci kvůli chybce přijít o data.
Jaké máte zkušenosti?
PS Na platnosti tohoto článku se za dva roky bohužel nic nezměnilo. Spíše naopak, rozbitých funkcí a stránek je čím dál více .
Tiskni
Sdílej:
začíná mi to být líto. Vůbec nevím, kdy všechny ty sračky přeberu.kdysi davno jsem se k tomu dostal, zjistil, ze vetsina jsou opravdu sracky, ktere jsem obratem smazal a od te doby nezalohuju. Resp. co trochu za neco stoji mam zalohovane na nejakem git serveru a na externi disk zalohuju fotky. Jednou za cas (obvykle pred upgradem fedory
du -s temp/ 149G temp/
rdiff-backup \ -v7 \ --print-statistics \ --exclude-device-files \ --exclude-fifos \ --exclude '/home/jakub/music' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mkv' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.avi' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mp4' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.iso' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.deb' \ --exclude '/home/jakub/osobni/downloads/*.mov' \ --exclude '/home/jakub/.local/share/Trash' \ --exclude '/home/jakub/.private-data' \ --exclude '/home/jakub/.SpiderOak' \ --exclude '/home/jakub/.wine' \ --exclude '/home/jakub/.links2' \ --exclude '/home/jakub/.VirtualBox*' \Co je ale hlavní (a proč jsem to psal) je fakt, že se těmi daty vůbec nemusím probírat (resp. max. stejně, jako se probírám daty v ~)
Tento týden jsem se dobře vyškolil. Nasdílel jsem kamarádovi v GDisku jednu složku, ve které byly tisíce souborů organizovaných do různých podsložek (byla to záloha z jeho starého počítače) a on to na svém PC přesunul ze složky GDisku pryč. Mě to z té nasdílené složky zmizelo, ale v GDisku to zůstalo - zjistil jsem to tak, že se mi neuvolnilo místo a v žádném koši to nebylo. Nakonec jsem to našel ve složce "Všechny položky", kde je všechno na jedné hromadě. Nepřišel jsem jednoduchý způsob, jak ty soubory vyhledat a odstranit. Dost jsem si tím přidal práce.
Dropbox to má pořešené jinak - má "koš" v každé složce.
Určité řešení je na GUG.
Vždyt zde když člověk uveřejní nějakou zprávičku tak pár dní ji redakce nevydá, protože buď se tam nikdo ani nekoukne nebo protože ta distribuce není tím co by oni chtěli.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin, maximálně pár dní. Osobní zkušenost. ~,^
Co se distribucí týče, mám pocit, že něco, jako je ta aktuální, jsme už mazali.
Zprávičky, které mají hlavu a patu, jsou schvalovány v řádu hodin.To bych si mohl vzít osobně.
Myslím, že ta zprávička měla hlavu i patu
Já si to nemyslím, ostatně hned první ze dvou "souvětí" je prostě divné:
Na ftp nvidia se objevily nové ovladače pro nový openSUSE 13.1, Soubory Nvidia 13.1.
bylo to jen oznámení pro lidi používají openSUSE
Přesně.
A ty jsi guru češtiny? Asi ne.
^_^
Na platnosti tohoto článku se za dva roky bohužel nic nezměnilo. Spíše naopak, rozbitých funkcí a stránek je čím dál víceHm, v tom článku není žádná zmínka o rozbitých stránkách a funkcích. A krom toho asi něco dělám špatně, protože na rozbité funkce a stránky nějak nenarážím.