V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Zájemci si mohou přečíst o nové funkci vzdělávací hry LeliMath na blogu, zde zkusím sdílet kousky zdrojových kódů. S Androidem začínám a tak nevím, zda jsou to základy, které jsou každému jasné, ale doufám, že někomu pomohou.
Jako každý Android vývojář jsem začínal s logcatem. Log.d() byl můj kamarád. Jako problém se ale ukázalo, jak uchovávat starší logy, abych mohl analyzovat selhání. A to nejen u sebe, ale hlavně u uživatelů. Bez logů jste slepí a chyby se hledají mizerně. Po delším hledání jsem zvolil logback pro Android. Jedná se o minimalistický port známé knihovny, se kterou sdílí API i konfiguraci. Mě hlavně přitáhla možnost souběžného směrování logů jak do souboru, tak do logcatu, takže logy vidím v reálném čase v Android Studiu.
Integraci do projektu začněte v graddle skriptu vaší aplikace:
compile('com.github.tony19:logback-android-classic:1.1.1-4') { exclude module: 'android' } compile('com.github.tony19:logback-android-core:1.1.1-4') { exclude module: 'android' } compile 'org.slf4j:slf4j-api:1.7.7'
Musel jsem v manifestu přidat právo šahat na souborový systém.
<uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" />
Docela dlouho jsem se trápil s tím, kam se mají logy ukládat. Nechtěl jsem aplikaci nakonfigurovat na míru svého mobilu a riskovat, že začne padat u klientů. Proto jsem nakonec zavrhnul XML konfiguraci a napsal ji v kódu.
private void configureLogbackDirectly() { // reset the default context (which may already have been initialized) since we want to reconfigure it LoggerContext lc = (LoggerContext)LoggerFactory.getILoggerFactory(); lc.reset(); // setup FileAppender PatternLayoutEncoder encoder1 = new PatternLayoutEncoder(); encoder1.setContext(lc); encoder1.setPattern("%d{HH:mm:ss.SSS} [%thread] %-5level %logger{36} - %msg%n"); encoder1.start(); FileAppender<ILoggingEvent> fileAppender = new FileAppender<>(); fileAppender.setContext(lc); fileAppender.setFile(new File(getExternalFilesDir(null), "app.log").getAbsolutePath()); fileAppender.setEncoder(encoder1); fileAppender.start(); // setup LogcatAppender PatternLayoutEncoder encoder2 = new PatternLayoutEncoder(); encoder2.setContext(lc); encoder2.setPattern("%msg%n"); encoder2.start(); LogcatAppender logcatAppender = new LogcatAppender(); logcatAppender.setContext(lc); logcatAppender.setEncoder(encoder2); logcatAppender.start(); ch.qos.logback.classic.Logger root = (ch.qos.logback.classic.Logger) LoggerFactory.getLogger(Logger.ROOT_LOGGER_NAME); root.addAppender(fileAppender); root.addAppender(logcatAppender); }
Použití v javě je klasické:
private static final Logger log = LoggerFactory.getLogger(CalcActivity.class); log.debug("onCreate()");
Má smysl psát podobné příspěvky?
Hledám bug tracking software - jaké máte zkušenosti s Redmine?
Tiskni
Sdílej:
U nás vo firme používané redmine. Dá sa pomerne ľahko nainštalovať, údržba je jednoduchá, poskytuje funkcie, ktoré od Bug trackeru potrebujeme.
Na tlačidlo resolve existuje plugin. Komentáre cez tlačidlo upraviť hore a pole poznámky dole.
Keď už všetky služby nízkej kvality na jednom mieste prečo nie gitlab? Dá sa objednať ako komerčná služba rovnako ako github a v prípade potreby je možné hostovať si ho aj sám (nastavenie je úplná pohoda).