Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Zájemci si mohou přečíst o nové funkci vzdělávací hry LeliMath na blogu, zde zkusím sdílet kousky zdrojových kódů. S Androidem začínám a tak nevím, zda jsou to základy, které jsou každému jasné, ale doufám, že někomu pomohou.
Jako každý Android vývojář jsem začínal s logcatem. Log.d() byl můj kamarád. Jako problém se ale ukázalo, jak uchovávat starší logy, abych mohl analyzovat selhání. A to nejen u sebe, ale hlavně u uživatelů. Bez logů jste slepí a chyby se hledají mizerně. Po delším hledání jsem zvolil logback pro Android. Jedná se o minimalistický port známé knihovny, se kterou sdílí API i konfiguraci. Mě hlavně přitáhla možnost souběžného směrování logů jak do souboru, tak do logcatu, takže logy vidím v reálném čase v Android Studiu.
Integraci do projektu začněte v graddle skriptu vaší aplikace:
compile('com.github.tony19:logback-android-classic:1.1.1-4') { exclude module: 'android' } compile('com.github.tony19:logback-android-core:1.1.1-4') { exclude module: 'android' } compile 'org.slf4j:slf4j-api:1.7.7'
Musel jsem v manifestu přidat právo šahat na souborový systém.
<uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" />
Docela dlouho jsem se trápil s tím, kam se mají logy ukládat. Nechtěl jsem aplikaci nakonfigurovat na míru svého mobilu a riskovat, že začne padat u klientů. Proto jsem nakonec zavrhnul XML konfiguraci a napsal ji v kódu.
private void configureLogbackDirectly() { // reset the default context (which may already have been initialized) since we want to reconfigure it LoggerContext lc = (LoggerContext)LoggerFactory.getILoggerFactory(); lc.reset(); // setup FileAppender PatternLayoutEncoder encoder1 = new PatternLayoutEncoder(); encoder1.setContext(lc); encoder1.setPattern("%d{HH:mm:ss.SSS} [%thread] %-5level %logger{36} - %msg%n"); encoder1.start(); FileAppender<ILoggingEvent> fileAppender = new FileAppender<>(); fileAppender.setContext(lc); fileAppender.setFile(new File(getExternalFilesDir(null), "app.log").getAbsolutePath()); fileAppender.setEncoder(encoder1); fileAppender.start(); // setup LogcatAppender PatternLayoutEncoder encoder2 = new PatternLayoutEncoder(); encoder2.setContext(lc); encoder2.setPattern("%msg%n"); encoder2.start(); LogcatAppender logcatAppender = new LogcatAppender(); logcatAppender.setContext(lc); logcatAppender.setEncoder(encoder2); logcatAppender.start(); ch.qos.logback.classic.Logger root = (ch.qos.logback.classic.Logger) LoggerFactory.getLogger(Logger.ROOT_LOGGER_NAME); root.addAppender(fileAppender); root.addAppender(logcatAppender); }
Použití v javě je klasické:
private static final Logger log = LoggerFactory.getLogger(CalcActivity.class); log.debug("onCreate()");
Má smysl psát podobné příspěvky?
Hledám bug tracking software - jaké máte zkušenosti s Redmine?
Tiskni
Sdílej:
U nás vo firme používané redmine. Dá sa pomerne ľahko nainštalovať, údržba je jednoduchá, poskytuje funkcie, ktoré od Bug trackeru potrebujeme.
Na tlačidlo resolve existuje plugin. Komentáre cez tlačidlo upraviť hore a pole poznámky dole.
Keď už všetky služby nízkej kvality na jednom mieste prečo nie gitlab? Dá sa objednať ako komerčná služba rovnako ako github a v prípade potreby je možné hostovať si ho aj sám (nastavenie je úplná pohoda).