Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
iptables -A OUTPUT -m owner --uid-owner 1002 -j toronly_out iptables -A toronly_out -d 127.0.0.1/32 -p tcp -m tcp --dport 6668 -j ACCEPT iptables -A toronly_out -d 127.0.0.1/32 -p tcp -m tcp --dport 4444 -j ACCEPT iptables -A toronly_out -d 127.0.0.1/32 -p tcp -m tcp --dport 6010:6020 -j ACCEPT iptables -A toronly_out -d 127.0.0.1/32 -p tcp -m tcp --dport 8118 -j ACCEPT iptables -A toronly_out -d 127.0.0.1/32 -p tcp -m tcp --dport 9050 -j ACCEPT iptables -A toronly_out -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT iptables -A toronly_out -j REJECT --reject-with icmp-port-unreachable
Jinak, máš nastaveno v about:config "network.proxy.socks_remote_dns" na true? Ono je to by default false, tudíž i FF by default leakuje DNS.Nemám, ale stejně to resolvuje (podle mě FF zjistí že neroslvne protože to firewall rejectne, tak to pošle přes proxy).
TBB má jednou velmi speciální vlastnost: všichni uživatelé TBB vypadají "téměř stejně". Nelze pak profilovat podle UA, screen resolution, fontů a podobných informací. Což je velmi dobrý důvod proč používat specificky TBB a nedělat to "po staru".Jo, to jo, já se snažil nastavit co nejvíc nenápadně podle tohohle a taky to není tak zlý. A k tomu omezení - osobně bych se (i přes použití TBB) vážně přimlouval za použití firewallu, přece jen se dá pouštět víceméně cokoliv bez obav. OK, vím o tom, že by si aplikace mohla získat nějaký obraz o počítači (použitý HW, systém, fingerprinty pár konfiguráků) a pak to klidně přes TOR poslat do světa. Ale fakt je, že kdybych dělal něco co by někomu stálo za to na mě nasazovat takovéhle prostředky, budu mít na tuhle "tajnou" práci separátní počítač se separátní a maximálně anonymní konektivitou.
(A když jsem si už nakódil vlastní observatoř skenující denně "ty SSL internety" a strávil hrabáním se ve výsledích dni a hodiny, tak aby se to i využilo!)Hele, když už skenuješ SSL, nechtěl bys tahat i SSH fingerprinty? Podle těch pár sítí, co jsem zatím zkusil oťuknout, by to mohla být docela sranda.
Tiskni
Sdílej: