Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
USB má priveľkú latenciu na to, aby dokázalo ovládať rozumnou rýchlosťou paralelný port. Raz som nemal poruke žiaden AVR programátor, chcel som si nahrať aspoň jednoduchý asp programátor do AVR ktorých mám v šuflíku hŕbu a bolo to cez USB hub utrpenie.
Je to šialené, ale nie je to najpomalší programátor, ktorý som zostrojil. V ten istý deň som vyrobil programátor s RS232 prevodníku (z toho čo som našiel doma, nečakal som, že nájdem tú správnu zenerovú diódu ale nakoniec som všetko potrebné našiel doma). USB má hnusne vysokú latenciu, neznášam ich protokol a neznášam výrobcov, ktorí z notebookov odstránili express card rozhranie.
Tak to jsem ještě nežral O_O Ale vzpomněl jsem si na tohle - http://tuxgraphics.org/electronics/200705/article07052.shtml, kapitola "Solving the chicken and egg problem"
Skoro bych se vsadil, že uvnit bude USBasp
A jak se to používá? Přes USB-parport redukci nebo normální parport na desktopu? Vím, že původní JTAG adaptery byly právě takhle jednoduché, ale dnes už paralelní port na počítačích defaultně není.Muj laptop s i7 ho ma, staci na to myslet pri nakupu.
Tiskni
Sdílej: