Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V rámci předchozího jsem si k tomu udělal i manuálové stránky.
Protože mě momentálně dál nenapadá, co by se dalo ještě zlepšit (je jasný, že by se toho našlo spoustu), dávám to k dispozici. Pokud budete mít někdo nějaké připomínky nebo nápady, co by se s tím mohlo ještě udělat, budu moc rád za echo :)
Mám jěště verzi, kdy místo tr
je použit sed
, ale tahle verze (se sedem) nefunguje na stroji, na kterém je skript implementován (stará verze sedu), viz tato diskuse.
Doufám, že to někomu třeba taky bude k něčemu dobrý...
A nakonec link na skript.
Tiskni
Sdílej:
/usr/local/bin/curlI dont want to live on this planet any more...
./weather.sh
Aktualni cas: Thu Jun 20 22:04:11 CEST 2013
Station name not available
Jan 03, 2012 - 10:00 PM EST / 2012.01.04 0300 UTC
Wind: from the SSE (160 degrees) at 23 MPH (20 KT):0
Visibility: 4 mile(s):0
Sky conditions: partly cloudy
Temperature: 39 F (4 C)
Dew Point: 33 F (1 C)
Relative Humidity: 80%
Pressure (altimeter): 29.97 in. Hg (1015 hPa)
ob: LZPW 040300Z 16020KT 8000 SCT011 SCT033 04/01 Q1015
cycle: 3
ten aktualni cas tam mam prave z tutoho duvodu, abych vedel, kdy sem ja naposled pozadal o informaci o pocasi a kdy doslo naposled ke skutecnymu mereni.. :)
for ICAO in $2; do export ICAO=$2 doneTomuhle upřímně nerozumím. Co to děla navíc oproti ICAO="$2"? Jako všiml jsem si, že ta tvá kontrukce "ošetří" když -i nemá hodnotu (nechá tam defaultní), ale příjde mi to jako dost nečitelný kód
# Zakladni nastaveni v pripade, ze skript je spusten bez parametru export ADRESA=`echo "$ADRESA"`Co je tohle? Vždyť ten kód je uplně zbytečný a nic nedělá
Díky moc, řek bych, že mě to zase kousek šouplo směrem, kam bych chtěl dorazit..
export ADRESA=`echo "$ADRESA"`
teď díval, tak sem se musel začít smát... njn, člověk často nepřemejšlí :Dtr
- přesně tak, pan Kubečka :)p.s. ad. zenity - díkes za echo, du se v tom pohrabat a zkoušet :)