Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
ping: sendmsg : no buffer space aviable
. V tu chvíli jsem začal hledat na netu a zkoušet čím by to mohlo být. Vyzkoušel jsem různé věci od blacklistovaní modulů pro IPV6 včetně modulů pro samotný RT2860 nic nepomohlo.Pak jsem také začal experimentovat s nešifrovaným AP a také se mi nepovedlo víc než 3-7 ping-ů.
Tiskni
Sdílej:
/etc/wpa_supplicant.conf
pro nastavení jednotlivých sítí (AP) a /etc/rc.d/rc.inet1.conf
aby Slack nahodil příslušné rozhraní). Určitě je tam (bohužel) RaLink, ale možná jiný čipset. Zmiňuji to, protože to celé možná mohlo být jednodušší, než se zdá.
upgradepkg
přece. ;)
Ale hlavně jedna ze zásad administrace říká: když to není rozbité, tak na to nesahej.
Jinak i na domácích strojích přechod na nové verze řeším tak, že vytvořím nové prostředí (vydání), otestuji nové prostředí, překlopím systém na nové prostředí jako výchozí... A to je "pouze" můj (manželčin) desktop (laptop, netbook). Já vím, že je to na flame, ale osobně borce, co odpálí apt-get update ; apt-get dist-upgrade
(zejména na produkčním a pokud možno kritickém stroji) považuji za sebevrahy. Ale znáte to, proti gustu... takže když jim to vyhovuje. Já mám zase svoje a všichni si můžeme spokojeně žít. Ale (možná ne pro Vás) Slackware je stále velmi relevantní.