Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Zapařené houby: Již jedna hodina stačí, aby se houby nošené v igelitovém sáčku zapařily a změnily se na jedovaté. Prudce jedovaté budou, pokud je zapomeneme ve stejném sáčku celý den. Břichabolu se můžete vyhnout sběrem známých hub do vzdušného košíku či síťovky.
Žádné přesvědčování, žádný výzkum, žádný názor. Jen dvě fotografie. Bavte se a zítra, nejpozději pozítří přijďte ...
Předchozí týden, jsem strávil s dětmi na horách. Pak přisel pán, vyndal krabičku ze své brašny a cvak. Malý permoník začal nadávat, prý mu zase došla bílá ...
Inspirován včerejší zprávičkou jsem vytvořil JavaScriptovou implementaci binárních hodin.
Familiar Linux naběhl. Chvíle opojení z dobře odvedené práce a pak těžké vystřízlivění při platbě jednoho a půl tisíce korun za novou baterii.
Poučení: Baterii si můžete v iPAQu (H3600) vyměnit sami.
Ve firmě ve které pracuji máme kolegu. Nevím jak to dělá, ale vlastní 3 (slovy tři) iPAQ stroje. Díky němu jsem přišel ke svému prvnímu H3600.