NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Inspirován včerejší zprávičkou jsem vytvořil JavaScriptovou implementaci binárních hodin.
Pokud netušíte co se pod pojmem Binární hodniny skrývá, prostudujte si prosím nejprve [3].
Největšího požitku, dosáhnete při zobrazení pomocí prohlížeče z rodiny Mozilla. Nejen že budete moci využívat alternativní styly (FireFox 1.0.4 – menu Zobrazit / Styl stránky), ale budete si moci otevřít hodiny v postranní liště a mít je tak na očích po celou dobu práce s prohlížečem .
![]() |
![]() |
![]() |
Způsob jak otevřít stránku v postranní liště je jednoduchý. Vložte si jí do záložek. Klepněte na položku pravý tlačítkem a vyberte menu vlastnosti. Poté zatrhněte volbu „Nahrát tuto záložku v postranní liště“. Na konec stačí dialog potvrdit a vyvolat uloženou záložku.
Výsledek snažení, pak vypadá takto:
Bohužel (alespoň ne ve FireFoxu v1.0.4), nelze v postranní liště přepínat styly. Pokud si bude chtít zvolit jiný, musíte si stránku stáhnout k sobě a html soubor upravit ručně (úprava chrome/userContent.css by byla zbytečně zdlouhavá).
Jestliže máte touhu vytvořit si vlastní styl (budu rád když mi jej pošlete) nebrání nic v cestě. Začněte přepsáním pár pravidel v základním stylu bc_hms_green_jail.css. Uvidíte, že to půjde rychle. Nezaleknete se obrovského množství pseudotříd. Každý „ťuflík“ má dvě (zapnuto/vypnuto). Proč tomu tak je, bude zřejmé, až se dokopu a vytvořím styl alá duha.
Moc hezký styl „Modrá záře“ (viz druhý obrázek) a „Zlatý přeliv“ vytvořil můj kamarád Adam Sádovský (mimochodem pokud toho nemáte dost, naleznete na jeho stránkách program pro převod Hvězdného data). Díky Adame!
K implementaci snad jen poznámka: byla rychlá. Nechtělo se mi pozicovat a tak jsem použil tabulku. Doufám že to nevadí.
Přeji spoustu zábavy a málo zmeškaných schůzek!
[1] Binární hodiny v JavaScriptu
[3] Schéma zapojení a hezky popsaná teorie díky Jirko
Tiskni
Sdílej: