Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Předem upozorňuji že to co bude následovat není "nic proti ničemu". Jen jsem napsal do internetového radia Radyjo Mlha do pořadu Báseň na přání (nebo také: Báseň na praní) že chci, a teď cituji: "báseň o linuxu" (s malým l).
Básnická díla se sešla hned dvě. Uvádím (prozatím) první, které mi zaslal sám autor Saša Gr..
Saša Gr. báseň o linuxu Šla nanynka do zelí natrhat tam lupení Nalezla tam windousy drbala se pod vousy ne cédéčku systém skvělý měla k němu vztah hned vřelý zavolala na stréčka: Hoď mi tam ty ixpéčka strejda už to instaluje a Nanynku poučuje Ať se ti to neplete: ctrl alt delete to vždy zmáčkni až tě zklame tenhle systém pojebané i dyž sem ten systém cracknul dávno už sem s Gejcem seknul Naše krávy pod ním sešly Na linux sme v družstvu přešli
Ano, je to více říkanka než básnické veledílo. Při v příštím vysílání se můžete připojit taky (chat, icq, ...)
Tiskni
Sdílej:
Doma mám linux, čím je to dáno ? běží mi dlouhý dny, v noci i ráno. Služby jsou stabilní,i Apač beží, to se mi na windows, stalo jen stěží. Nemám tu žadný vir a ani spyware, to by tak chybělo, to by byl malér. Šifrovat filesystém, to linux umí bezpečnost především, na to dva rumy. Teď jsem v pohodě, hřeje mě na duši, co windows user ani netuší, že se teď k mojí sbírce porna, nedostane OSA a snad ani URNA. :)
Baže však na sebe, můj milej hochu prásknul si víc než's chtěl, tak půjdeš do lochu. Za tu tvou sbírku, "dětskýho(?)" porna tě v Rakousku nesjpíš čeká - pěkná hladomorna.Pitomý veršovánky..
Vím, že je to už klišé, ale nevěř všemu co se píše. Porno nesbírám, už vůbec né dětský, to co sbírám jsou knihy hezký. Za to, žes mě chtěl takhle napadnout, měl by hned katu hrdlem svým propadnout... :)
Či snad mne o kus výše šálí zrak?! Sám prásknul ses. No tak!